Jeśli myślisz o zapewnieniu dziecku przewagi w szkole, opłaca się zapisać je do dobrego przedszkola, które koncentruje się na wczesnej edukacji.

Wczesna edukacja w przedszkolu jest jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc dziecku rozwinąć umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze, których potrzebuje, aby przygotować się do nauki w szkole podstawowej i średniej. Układanie puzzli i klocków zachęca dzieci do zauważania wzorców, planowania z wyprzedzeniem i rozwiązywania problemów. Aby podtrzymać podekscytowanie i motywację dzieci do nauki, programy wczesnego dzieciństwa wprowadzają umiejętność czytania, pisania i matematyki nie jako pojedyncze ćwiczenia, ale w kontekście doświadczeń, które są dla dzieci interesujące i znaczące. Aby się uczyć, małe dziecko potrzebuje opieki, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.

Małe dziecko potrafi spędzać czas z dala od rodziców i budować oparte na zaufaniu relacje z dorosłymi poza rodziną. Wysokiej jakości programy wczesnego dzieciństwa sprzyjają ciepłym relacjom między dziećmi, nauczycielami i rodzicami, a nauczyciele budują bliskie osobiste więzi z każdym dzieckiem pod ich opieką. Dzięki takiemu podejściu dzieci uczą się bardzo chętnie, sprzyja to również ich rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu.

Małe dzieci uczą się umiejętności społecznych i samokontroli emocjonalnej w czasie rzeczywistym dzięki swoim doświadczeniom. Nauczyciele nie wkraczają automatycznie, aby rozwiązać konflikty, ale wyczuwają, kiedy pozwolić dzieciom rozwiązać ich własne problemy, a kiedy interweniować. Dobre prywatne przedszkola Białystok z pewnością pomogą dziecku zdobyć ważne umiejętności i wiedzę. Poczucie kompetencji i własnej wartości dzieci rośnie, gdy uczą się dbać o siebie i pomagać innym. Nauczyciele odwołują się do chęci małego dziecka do brania na siebie odpowiedzialności, oferując mu możliwość pomocy w klasie, na przykład podlewania roślin czy wspólnego odkładania do szafki pomocy naukowych. Rozwój fizyczny małego dziecka pozwala mu odkrywać otoczenie i stawiać sobie nowe wyzwania. Programy wczesnego nauczania zapewniają dzieciom codziennie możliwości biegania, tańczenia, wspinania się i grania w aktywne gry.