Nie ma na świecie drugiego zwierzaka takiego jak pies.

Pies może dać ci lojalność i przyjaźń, której nie możesz zdobyć z innym zwierzęciem. Dlatego zasługują na szczególną uwagę. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci upewnić się, że Twój pies może żyć dobrze.Jeśli szukasz wspaniałego rodzinnego zwierzaka, ale masz ograniczony budżet, rozważ uratowanie zwierzęcia. Możesz go kupić w lokalnym schronisku za minimalnymi kosztami, a pies przyjedzie z czystym świadectwem zdrowia i wszystkimi szczepionkami. Jeśli interesuje Cię konkretna rasa, skontaktuj się z grupą ratowniczą specjalizującą się tylko w tych psiakach.Podobnie jak ludzie w Stanach Zjednoczonych, wiele psów ma nadwagę. Posiadanie kilku dodatkowych kilogramów na ramieniu może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak rak czy cukrzyca. Wielu właścicieli po prostu przekarmia swoje zwierzęta. Porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, ile kalorii Twój pies potrzebuje każdego dnia, abyś mógł odpowiednio dostosować jego posiłki.Jeśli myślisz o zakupie nowego psa dla swojej rodziny, upewnij się, że jesteś przygotowany na to zobowiązanie. Mniejsze psy będą wymagały co najmniej 14-16 lat zaangażowania, a większe psy będą wymagały co najmniej 10 lat. Jeśli nie jesteś przygotowany na posiadanie psa przez całe życie, nie wybieraj psa jako zwierzaka.Jeśli twój pies spędza dużo czasu na świeżym powietrzu, może w końcu wejść w kontakt ze skunksem. Jeśli zostanie spryskany, wymieszaj razem jedną łyżeczkę płynu do mycia naczyń, czwartą filiżankę sody oczyszczonej i kwartę roztworu nadtlenku wodoru (ale upewnij się, że nie więcej niż trzy procent). Nałóż mieszankę na sierść psa i pozostaw ją na pięć minut. Porady dla psów, których nie należy pomijać

Dobrze umyj psa później.Możesz ulec pokusie, aby użyć swojego ulubionego szamponu do włosów na swoim psie, ale nie należy tego robić.

Ludzki szampon może powodować wysuszanie skóry psa. Zamiast tego znajdź wysokiej jakości szampon przeznaczony dla psów. Kiedy kąpiesz psa, wypłucz wszystkie pozostałości z jego sierści.Jeśli Twój pies ma długie włosy, poświęć trochę czasu na przycięcie sierści wokół jego stóp. Jeśli pozwolisz, aby włosy Twojego psa rosły zbyt długo, może on utknąć w jego sierści. Może to prowadzić do obrażeń między opuszkami stóp i wokół paznokci.Wyprowadź psa na zewnątrz, aby mógł zaczerpnąć świeżego powietrza i poćwiczyć. Regularne ćwiczenia i zabawy sprzyjają zdrowiu i szczęściu Twojego psa. Rzuć piłkę po parku z psem i pobaw się w aportowanie. To nie tylko bawi i ćwiczy psa, ale także pomaga nawiązać więź.Jeśli nie masz pod ręką żadnego środka do czyszczenia uszu, możesz zamiast tego użyć chusteczki dla niemowląt. Po prostu owinąć go wokół czubka palca i wytrzeć wewnętrzną powierzchnię ucha. Idź tylko tak daleko, jak łatwo zmieści się twój palec. Nie używaj patyczków higienicznych, ponieważ mogą zranić ucho.Dobrze poznaj zachowanie i rytmy ciała swojego psa, aby utrzymać go w jak najlepszym zdrowiu. Problemy medyczne często pojawiają się na początku w drobnych niuansach i jeśli znasz swojego psa, zobaczysz je. Zwróć uwagę na wejścia i wyjścia, czas snu, poziom energii itd., aby być na bieżąco z ważnymi kwestiami, które wpływają na jego zdrowie.Psy są najwspanialszymi zwierzętami domowymi i większość ludzi o tym wie. Te społeczne stworzenia zasługują na naszą miłość. A jeśli go posiadasz, zasługuje na to, co najlepsze. Skorzystaj z tych informacji, aby upewnić się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić Twojemu psu naprawdę szczęśliwe życie.