Fotografia czarno-biała może sprawić, że malownicze fotografie będą wyglądać oszałamiająco.

Kluczowym elementem, dzięki któremu Twoje czarno-białe zdjęcia wyglądają jak najlepiej, jest robienie zdjęć we właściwym świetle. Fotografowanie czarno-białe może naprawdę zmienić wymiary całego obrazu. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek dotyczących robienia wspaniałych, malowniczych czarno-białych zdjęć.Zwróć uwagę na swoje światło. Oświetlenie na zdjęciu może poprawić ostrość obiektu lub zmienić nastrój zdjęcia. Różne ustawienia oświetlenia spowodują bardzo różne zdjęcia. Unikaj ostrego, bezpośredniego światła na twarzy fotografowanej osoby, ponieważ zazwyczaj powoduje to zeza.Fotografuj podczas „złotych godzin”, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi. Czasy około świtu i zmierzchu nazywane są „złotymi godzinami”, ponieważ odcień światła sprawia, że ​​obiekty wyglądają, jakby się świeciły. To światło uzupełnia również ludzką skórę, sprawiając, że ludzie wyglądają lepiej niż na zdjęciach robionych o innych porach dnia.Wspaniała wskazówka fotograficzna, o której powinieneś pamiętać, to nigdy nie porównywać się z kimś innym. Jeśli ciągle porównujesz swoją pracę z pracą kogoś innego, sprzedajesz swoją własną pracę krótko. Musisz nauczyć się cenić i doceniać własną pracę i nie martwić się zbytnio o wszystkich innych.Zbliż się do obiektu. Twoje zdjęcie nie będzie zbyt interesujące, jeśli główny obiekt nie będzie wyraźnie widoczny. Ułatw sobie i swoim widzom wyraźne i żywe zobaczenie tematu.Wiele różnych aparatów cyfrowych ma wbudowane lampy błyskowe, które włączają się podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu. Chociaż wygodne do robienia zdjęć, bardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest użycie zewnętrznej lampy błyskowej, aby skorzystać z większej liczby opcji oświetlenia. Znajdź sukces dzięki tym najlepszym poradom fotograficznym

Upewnij się, że twój aparat może wziąć zewnętrzną lampę błyskową i kupić taki, który do niego pasuje, ze sklepu z aparatami.Dobrą wskazówką fotograficzną jest zerknięcie na pocztówki podczas wizyty w nowym kraju.

Patrząc na ich pocztówki ukaże Ci się wiele wspaniałych okazji do robienia zdjęć. Oszczędzi Ci to kłopotów z samodzielnym wyszukiwaniem tych miejsc.Dobrą wskazówką fotograficzną, która może Ci pomóc, jest upewnienie się, że monitor komputera jest skalibrowany. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wydrukowanie zdjęcia tylko po to, aby dowiedzieć się, że kolory są całkowicie odmienne. Kalibracja monitora komputera może zaoszczędzić wiele frustracji i bólu serca.Jednym ze sposobów rozwijania kreatywności w fotografii jest nałożenie na siebie ograniczeń. Wybierz jedną koncepcję do sfotografowania, np. „piękno” lub „co to jest natura?” Następnie idź i zrób 100 różnych zdjęć w tym samym pomieszczeniu lub z tego samego punktu widzenia. Te ścisłe ograniczenia zmuszą Cię do wypróbowania nowych pomysłów i kreatywnego myślenia.Większość zdjęć jest wykonywana aparatem na poziomie oczu fotografowanej osoby lub w jej pobliżu. Zdrowy rozsądek mówi, że to jest dobre, ale uzyskaj czynnik „WOW”, zmieniając kąt, z którego strzelasz. Spróbuj zestrzelić obiekt z góry lub zbliżyć się do ziemi i zrobić zdjęcie w górę.Kiedy podróżujesz do nowego miejsca, postaraj się wymyślić, jakie rzeczy powinieneś kręcić. Aby uzyskać dobre pomysły, od czego zacząć, udaj się do najbliższego stojaka na pocztówki. Przestudiuj pocztówki, zwróć uwagę na temat i sposób, w jaki fotograf robił zdjęcia, aby wykorzystać pewne specyficzne cechy obiektu, a następnie użyj tych technik podczas robienia własnych zdjęć.Jak wspomniano na początku artykułu, fotografia czarno-biała może sprawić, że zdjęcia sceniczne będą wyglądały absolutnie oszałamiająco. Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądać jak najlepiej. Zastosuj się do wskazówek zawartych w tym artykule, a w mgnieniu oka wykonasz piękne czarno-białe, malownicze zdjęcia.