Kiedy chcemy się dobrze wysypiać powinniśmy odpowiednio urządzić naszą sypialnię, z pewnością powinna być ona urządzona w taki sposób aby była ona przytulna.

Obok oświetlenia i koloru ścian w danym pomieszczeniu bardzo istotne jest to, jakie dobierzemy do nich wyposażenie. Dlatego też warto przemyśleć sobie to jakie meble w sypialni chcielibyśmy mieć i co do nich pasuje. Podstawą jest oczywiście łóżko, które stanowi centralny i najważniejszy sprzęt w tym pokoju. Dobrze dobrane łóżko stanowi o sukcesie całego pomieszczenia, szczególnie mile widziane w sypialni są także drobne i wyszukane stoliki nocne, na których możemy położyć ulubioną książkę i budzik. Dobrze zakupić jest solidne łózko z drewnianą ramą, można wybrać modele sosnowe, ale także dębowe. Stoliki nocne ewoluowały w swojej formie przez stulecia, zawsze zachowując jednak podstawową rolę i charakter niezbędnego sprzętu. Tradycyjnie możemy sobie również pozwolić na obecność w naszym zaciszu gustownej toaletki, która pozwoli pani domu poczuć się przez chwilę jak paryska dama przed wyjściem na wieczorny bal w operze. Dobrze oświetlona i interesująca toaletka to nie tylko praktyczny mebel ale również wspaniałą ozdoba pokoju.

Jednak w pokoju dziecinnym łóżka wyglądają trochę inaczej, tutaj możemy pozwolić sobie na fantazję.

Większość dzieci przechodzi łóżeczka na duże łóżko w wieku od 2 do 3 lat. Wówczas należy zdecydować jaki rodzaj łóżka będziemy chcieli zakupić naszemu dziecku. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych łóżek dla dzieci i młodzieży. Mogą być to przykładowo łóżka które swoją formą będą przypominały samochody wyścigowe, które spodobają się chłopcom. Ciekawym pomysłem będzie także łóżko domek, który będzie posiadał kształt domu, jest to coraz popularniejsze łózko wśród milusińskich. Z pewnością kiedy decydujemy się na tego rodzaju łóżko musimy sprawdzić czy będzie ono bezpieczne dla naszego dziecka. Trzeba zwrócić na wystające ostre krawędzie, musi z pewnością posiadać także solidna konstrukcję.