Każdy wędkarz, który liczy na dobry połów, powinien znaleźć odpowiednie miejsce, jak również dysponować odpowiednią wędką.

W zależności od akwenu i gatunku ryb, należy wybrać właściwy kij, który będzie posiadał odpowiednie właściwości. Obecnie do wyboru jest bardzo wiele wędek, spinningowe, spławikowe, tyczki, wędki gruntowe czy też morskie. Każda z nich posiada nieco inną charakterystykę, która jest charakterystyczna dla danego akwenu czy też ryb, które chcemy złowić.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do wędkowania?

Najpopularniejsze rodzaje wędek

Jednym z najpopularniejszych typów jest bat, jest to zwykła wędka, która nie posiada przelotek ani kołowrotka, może za to charakteryzować się bardzo dużą długością, która służy do połowów metodą spławikową. Często wykorzystuje się tyczkę, której można użyć do połowów na różnych akwenach, jeziorach, rzekach oraz kanałach, która dobrze sprawdzi się w przypadku karpia, płoci, czy też leszczy. Najbardziej popularna jest wędka spławikowa, która posiada miejsce na kołowrotek, wędki tego typu najczęściej posiadają od 2 do 6 m, jest to wędka charakteryzująca się elastycznością, która jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem na różne akweny.

Możemy wybrać wędkę gruntową, są to wędki sztywne, długie, które wykorzystamy zarówno na rzece, jak również na jeziorze. W tym przypadku często stosuje się stojaki, dzięki czemu jest to bardzo wygodna wędka, zwłaszcza przy wielogodzinnych połowach. Możemy zastosować w tym przypadku stabilizator, różnego rodzaju akcesoria, które powiadomią nas o braniu. Innym typem jest wędka spinningowa, która może posłużyć do połowu także z łódki, często stosowana jest w przypadku ryb drapieżnych, w tym przypadku możemy zarzucać i zwijać sztuczną przynętę, która będzie wabiła drapieżniki. Często stosowana jest w przypadku połowów w potokach. Wykorzystuje się także specjalne wędki morskie, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, gdzie ciężar wyrzutowy wynosi nawet powyżej 200 g.

Różne rodzaje wędek, kołowrotków, jak również spławików możemy zakupić w sklepie wędkarskim https://roach-shop.pl/. Dostępne są także akcesoria, odzież wędkarska, możemy wybrać także zanęty oraz przynęty na różne ryby. Sklep oferuje duży wybór przynęt spinningowych, mogą być to woblery, błystki wahadłowe, błystki obrotowe, koguty, jak również przynęty gumowe, które bardzo dobrze imitują małe ryby.