Filtry powietrza wielokrotnego użytku zyskują coraz większą popularność na rynku ze względu na ich zrównoważony rozwój i ekonomiczną korzyść polegającą na tworzeniu mniejszej ilości odpadów na wysypiskach.

Ponieważ technologia ta uległa poprawie, jest to zdecydowanie bardziej opłacalna opcja. Używanie tych filtrów jest nieco inne, są dla nich różne zastosowania i trzeba dobrać odpowiedni filtr powietrza do konkretnych potrzeb. Kiedy większość budynków komercyjnych pyta o filtry wymienne lub filtry stałe, przychodzą na myśl zwykle metalowe filtry. Powszechnie stosowane w oczyszczaczach powietrza uzupełniające filtry metalowe są wykonane ze stali ocynkowanej, aluminium i stali nierdzewnej, z tych aluminiowych mediów filtracyjnych jest najbardziej pożądane, ale zwykle dobry filtr ze stali ocynkowanej wytrzyma dłużej przed rozpadem lub rdzewieniem w porównaniu do aluminium. Rosnącym segmentem przemysłu filtrów powietrza jest rynek filtrów do wielokrotnego użytku, a wraz ze wzrostem popytu rośnie również oferta, aby zapewnić, że znajdziesz odpowiedni filtr do urządzenia i pomieszczenia, czy to mieszkania czy użytku komercyjnego. Technologia oczyszczania powietrza to inwestycja w Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wiele marek oczyszczaczy powietrza twierdzi, że osiąga znaczące wyniki po niższych cenach, ale zazwyczaj jakość i wydajność urządzenia są niższe w niższych progach cenowych. Filtr HEPA nie jest sitem z małymi porami, jest matą złożoną z włókien, które przechwytują latające cząsteczki w różnych procesach.

Przerwy między włóknami są znacznie większe niż wychwycone cząsteczki. Producenci oczyszczaczy powietrza HEPA uszczelniają media filtracyjne, zapewniając wysoką wydajność bez obejścia, dodatkowo produkcja filtrów powinna podlegać kontroli i testom. Poleca się kupować urządzenia, w których znajduje się certyfikowany prawdziwy filtr HEPA. Ale projektowanie, kontrola jakości produkcji i obsługa mogą mieć znaczenie. Urządzenia oczyszczające powietrze wymagają rutynowej wymiany filtra, aby działać skutecznie i wydajnie.