Styliści pracujący z mężczyznami często zauważają, że ich klienci często mają problem z dobraniem odpowiedniej koszuli do marynarki.

Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Wybór koszuli zależy od celów jakie chcemy osiągnąć – czy zależy nam na podkreśleniu swojej sylwetki czy też chcielibyśmy okryć nadprogramowe kilogramy. Dobrym pomysłem jest zabieranie do sklepu marynarki, do której ma pasować koszula i przymierzanie ich jednocześnie. W wielu miejscach możemy również skorzystać z porad doświadczonych sprzedawców.

Koszule męskie, które pasują do marynarki

Koszule męskie i marynarki – jak je łączyć?

Styliści zalecają, żeby do marynarek dobierać koszule, które są dopasowane. Pamiętajmy, że koszula męska w żadnym wypadku nie powinna wystawać poza marynarkę. Mężczyźni, którzy chcą być eleganccy powinni zawsze wybierać koszule z długim rękawem (jest to kłopotliwe zwłaszcza latem, jednak nic nie da się z tym zrobić). Mankiety naszej koszuli muszą delikatnie wystawać spod marynarki (z tego względu nie sprawdzi się model z krótkim rękawem). Bardzo ważne jest, żeby połączyć koszulę z marynarką również pod kątem kolorystycznym. Jeżeli zależy nam, żeby koszula pasowała do każdej marynarki – stawiajmy na kolory uniwersalne takie jak biel lub czerń. Mężczyźni, którzy lubią koszule w jaskrawych kolorach lub ciekawymi wzorami mogą łączyć je z prostymi, stonowanymi marynarkami (przy czym pamiętajmy, że takie zestawienie nie sprawdzi się w pracy, gdzie obowiązuje ścisły dress code).

Mało oficjalne, a jednocześnie bardzo lubiane przez wielu panów są marynarki w kratę. Szczególnie dobrze komponują się z nimi koszule męskie w kolorze szarym, białym, ewentualnie błękitnym. Duży wybór wysokogatunkowych koszul w rozmaitych kolorach znajdziemy między innymi na tej stronie: thomaswaxx.com – Modne koszule męskie. Jeżeli decydujemy się na założenie marynarki sportowej, możemy zdecydować się założyć pod nią koszulę beżową, czarną, szarą lub białą. Warto jest wybierać koszule wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny.