Jeśli nie decydujemy się na terminal płatniczy, który nie zawiera abonamentu to podpisujemy umowę. Umowa ma swoje wady i zalety, dlatego wszystko trzeba będzie bardzo dokładnie sprawdzać.

Chodzi o to żebyśmy poczytali dokładnie o kosztach. Chcemy przecież jak najwięcej na tym zyskać i nie dopłacać do interesu. Wiemy, że płaci się prowizję, ale czy aby tylko to? Umowy są bardzo różne, dlatego warto współpracować z taką firmą, która nic nie kombinuje i nie stara się nam dołożyć dodatkowych kosztów. My chcemy mieć jasne warunki umowy, dlatego szukamy kogoś, kto jest wiarygodny. Trzeba będzie sprawdzić stałe koszty, które są związane z terminalem płatniczym jak chociażby karta SIM. Można również dowiedzieć się jak wygląda koszt montażu terminala w naszej firmie, bo często są to koszty bardzo dużo. Czy serwis nas obowiązuje i jak to ma wyglądać? Terminalem rzadko się psują, ale gdyby tak się stało to chcemy mieć pewność, że nie zapłacimy za to mnóstwo pieniędzy. Jeśli ma być obecny przedstawiciel handlowy to trzeba dowiedzieć się ile taka usługa ma naszą firmą kosztować. Im mniejsze koszty tym większy dla nas zysk i trzeba się tego pilnować.


Co jeszcze trzeba sprawdzać?

Na pewno trzeba sprawdzać czy są w cenie szkolenia dla osób, które mają terminal obsługiwać. Nie jest to trudne zadanie, ale przeszkolenie zawsze się przydaje i daje bardzo dobre efekty, dlatego trzeba sprawdzić jak to wygląda na przykładzie naszej umowy, którą mamy podpisać. Musimy sprawdzać na ile mamy zawrzeć umowę, bo im krócej tym lepiej. Te usługi tanieją, dlatego wdawanie się w długoletnie umowy nie ma sensu. Jeśli nasza firma upadła to kończymy korzystanie z terminalu i teraz pytania, jaka jest kara za zerwanie umowy? Wybierając jakikolwiek terminal płatniczy na umowę trzeba naprawdę bardzo dokładnie wszystko sprawdzić i wtedy wiemy, że to na pewno nam się opłaca. Jeśli są jakieś niejasności to rozwiązujemy to od razu, a nie dopiero wtedy, kiedy doczytaliśmy to w podpisanej umowie. Wtedy na negocjacje nie ma już czasu i trzeba o tym pamiętać. Działamy teraz, kiedy nie jest jeszcze za późno.