Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że rejon pomiędzy Krakowem a Częstochową obfituje w liczne atrakcje. Nie może zatem dziwić fakt, że każdego roku wielu turystów decyduje się na wypoczynek właśnie w tym regionie. Co warto zobaczyć w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? Na jakiego rodzaju noclegi można liczyć w okolicznych miejscowościach? Ile czasu warto poświęcić na wyjazd?

Jeśli chodzi o wysokiej jakości noclegi w bardzo dobrej cenie, warto zwrócić uwagę na stronę https://www.poziom511.pl/, gdzie znaleźć można bardzo dobre warunki noclegowe oraz wiele atrakcji na terenie samego obiektu. Plusem jest tutaj również lokalizacja, na którą również trzeba zwrócić uwagę, decydując się na wypoczynek w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Szlak Orlich Gniazd – noclegi i atrakcje

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na formę noclegu, jaką jest hotel & spa Częstochowa, hotel Podzamcze czy hotele Ogrodzieniec, z pewnością będziesz zadowolony z lokalizacji swojej bazy wypadowej. Z każdej z tych miejscowości można bowiem bez większych problemów zwiedzić Szlak Orlich Gniazd, a więc stosunkowo obszerny teren pomiędzy Krakowem i Częstochową, który obfituje w liczne atrakcje turystyczne. Wśród nich wyszczególnić trzeba między innymi liczne zamki, których zwiedzenie może zająć nieco czasu, ponieważ jest ich tam naprawdę dużo. Większość z nich została jednak zachowana w przyzwoitej formie, w związku z czym zwiedzanie jest niezwykle atrakcyjne. Przy części z nich są muzea, dzięki którym każdy turysta może poszerzyć swoją wiedzę, jeśli chodzi o historię tego rejonu. Jest ona bowiem niezwykle interesująca.

Z zamków roztacza się znakomity widok na walory estetyczne Jury Krakowsko-Częstochowskiej. A co oferuje ten region? Przede wszystkim niezwykle ciekawe formacje skalne, wśród których jest między innymi słynna Maczuga Herkulesa czy też inne tego rodzaju geologiczne cuda natury. Można bez większych problemów do nich podejść i zrobić wspaniałe zdjęcia, których będą zazdrościć wszyscy znajomi. Poza tym, będąc w okolicy, warto odwiedzić dwie słynne jaskinie – Jaskinię Ciemną oraz Grotę Łokietka. Są one stuprocentowo bezpieczne, jeśli chodzi o zwiedzanie i gwarantują niezapomniane wrażenia, ponieważ każdy turysta będzie mógł się poczuć zupełnie tak, jak ludzie pierwotni miliony lat wcześniej. Tego rodzaju cuda geologii są niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym i zdecydowanie warto je zobaczyć na własne oczy.

Poza tym godnymi uwagami miastami są wspomniane już Kraków oraz Częstochowa, w których odbyć się może kolejna część zwiedzania. Mnóstwo zabytków, jak również muzeów czy atrakcji kulturalnych zachęcają do spędzenia w Krakowie oraz Częstochowie kolejnych kilku dni. Podobnie jest zresztą z ofertą gastronomiczną rejonu. Kiedy Twoim celem jest dobra restauracja, Podzamcze wydaje się bardzo dobrym wyborem, ale w Krakowie również znajdziesz takowych na pęczki. Jeśli chodzi o miejscowość Ojców, restauracja wysokiej jakości jest także na wyciągnięcie ręki.

Na jaki nocleg warto się zdecydować w Ojcowskim Parku Narodowym?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że Ojcowski Park Narodowy oraz Szlak Orlich Gniazd zapewniają tyle atrakcji, że zdecydowanie warto udać się w te rejony na tydzień lub dwa – co najmniej! Weekendowy wyjazd byłby zupełnie nieopłacalny, ponieważ rzeczy do zobaczenia jest tak dużo, że nawet najbardziej ambitny turysta nie zdążyłby zwiedzić wszystkiego, co go interesuje. Planując wyjazd, warto zwrócić uwagę nie tylko na długość jego trwania, ale również odpowiednią lokalizację oraz standard hotelu czy innego miejsca, w którym planujesz się zatrzymać.

Mamy do dyspozycji mnóstwo ciekawych miejscowości położonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Weźmy chociażby Ogrodzieniec – noclegi są tam w bardzo przystępnej cenie, w doskonałej lokalizacji i przyzwoitym standardzie. Godne uwagi są również hotele – Ogrodzieniec jest w takowe niezwykle bogaty, szczególnie jeśli chodzi o wysoki standard wypoczynku. Noclegi Ogrodzieniec to bardzo dobry pomysł na wyjazd do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale pojawiają się również inne możliwości na horyzoncie. Wśród nich jest chociażby Zawiercie – hotel w tej miejscowości będzie nie lada gratką dla najbardziej wymagających turystów; tak samo zresztą jak hotel Podzamcze. Restauracja o wysokim standardzie również nie będzie problemem w tym rejonie – właściciele gastronomii w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zadowolenie wszystkich gości pod względem kulinarnym.

Podsumowując, Jura jest rejonem, który zdecydowanie warto odwiedzić na dłużej niż kilka dni. Mnóstwo atrakcji, luksusowe noclegi, ciekawa oferta gastronomiczna oraz wspaniałe wrażenia estetyczne, jeśli chodzi o poszczególne elementy natury to tylko niektóre zalety takiego wyjazdu. Jest to rejon coraz bardziej doceniany przez Polaków, ponieważ oferuje nieporównywalnie więcej od wielu innych, zarówno jeśli chodzi o rejony górzyste, jak i te bliżej morza. Z tego względu taki wyjazd będzie bardzo dobrym pomysłem.