Oddychanie przez usta jest jedną z najczęstszych przyczyn chrapania.

Jeśli często budzisz się z suchością w ustach i bólem gardła, prawdopodobnie przyczyną tego jest oddychanie przez usta w nocy i chrapanie. Wiele osób chrapiących ma słabe mięśnie żuchwy lub nadwagę i nadmiar tkanki na szyi, która powoduje otwieranie ust podczas snu z powodu złego przepływu powietrza. Kiedy drogi oddechowe są węższe i bardziej wydłużone, zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia wibracji i chrapania spowodowanego oddychaniem przez usta. Spanie z otwartymi ustami pogarsza chrapanie na wiele sposobów i sprawia, że jest głośniejsze. Drogi oddechowe są zwężone. Otwarte usta powodują ucisk w gardle, gdy język cofa się do dróg oddechowych, a otwarta przestrzeń za językiem i podniebieniem miękkim jest zmniejszona. Wdychanie powietrza staje się utrudnione, a wdychane powietrze powoduje wibracje tkanki miękkie w tylnej części podniebienia. Dodatkowo drogi oddechowe wysychają, ponieważ oddychanie przez usta nie nawilża wchodzącego powietrza, tak jak robi to oddychanie przez nos. W przeciwieństwie do oddychania przez nos, oddychanie przez usta nie zatrzymuje alergenów i zarazków, które z kolei mogą pogorszyć chrapanie. W wielu sytuacjach można wypróbować również tabletki na chrapanie. Oprócz chrapania oddychanie przez usta powoduje inne problemy, które wpływają na jakość snu, oddech, zdrowie jamy ustnej, układu oddechowego, a nawet kształt twarzy. Podczas gdy oddychanie przez usta jest główną przyczyną chrapania, oddychanie przez nos nie tylko zmniejsza ryzyko chrapania, ale ma również inne zalety.

Przede wszystkim oddychanie przez nos ogrzewa i nawilża dopływające do płuc powietrze, zapobiegając wysychaniu dróg oddechowych.

Oczyszczając i nawilżając powietrze podczas oddychania, nos zapobiega częstym przebudzeniom, których możesz doświadczyć z powodu suchości w ustach. Tak więc oddychając przez nos i nie chrapiąc śpisz lepiej i głębiej nie tylko ty, ale również twój partner, a różne skuteczne sposoby na chrapanie znajdziesz na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Jeśli oddychasz ustami i chrapiesz z powodu zatkanego nosa, możesz rozważyć leki na chrapanie lub inne metody na ograniczenie tej dolegliwości. Istnieje wiele przyczyn zatkanego nosa i różne sposoby na chrapanie.