Jeśli niezbędne jest sprowadzenie zwłok spoza granic kraju niezbędne jest wybranie odpowiedniej firmy pogrzebowej. W tym względzie trzeba brać pod uwagę, że ilość procedur do zrealizowania jest dużo większa w stosunku do pogrzebu, który będzie realizowany jedynie na terenie kraju. Ważne jest z tego powodu decydowanie się na takie firmy pogrzebowe, które są w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie przy załatwianiu poszczególnych formalności.

Jak szukać zakładu pogrzebowego?

Najlepiej, gdy można przy szukaniu zakładu pogrzebowego skorzystać z rekomendacji ze strony rodziny czy znajomych. Wówczas można mieć pewność, że wybierze się sprawdzoną firmę. Jednak szczególnie przy transporcie zwłok z zagranicy może być trudno uzyskać rekomendację od osób bliskich o odpowiedniej firmie pogrzebowej. Pozostaje skorzystanie z informacji, które znajdują się w Internecie.
Zanim zacznie się szukać konkretnej firmy pogrzebowej warto skorzystać z wyszukiwarek i sprawdzić czy firma świadcząca określony zakres usług działa w miejscu, którym mieszkamy. Osoby mieszkające w mniejszych miastach czy na wsiach mogą nie znaleźć na miejscu firmy, która zapewni transport zwłok z zagranicy. W takim przypadku trzeba będzie wybierać większe firmy, które działają w dużych miastach. Oczywiście będzie się to zawsze wiązało z koniecznością dojazdów do takiej firmy w celu ustalania szczegółów zarówno sprowadzania zwłok jak też realizowania pogrzebu.

Zakres usług

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na takie firmy pogrzebowe, które są w stanie zapewnić znacznie większy zakres usług. W tym względzie lepszym rozwiązaniem jest wybranie firm, które:
– realizują pogrzeby w różnych obrządkach,
– są w stanie sprawdzić zwłoki z zagranicy oraz zorganizować transport w kraju,
– mają specjalistów pracujących w wybranych krajach.

Pomoc ze strony specjalisty, który zajmuje się formalnościami przy sprowadzaniu zwłok może okazać się szczególnie ważna w przypadku wystąpienia różnego rodzaju problemów. Wówczas takie problemy organizacyjne czy formalne mogą być znacznie szybciej rozwiązane.