Kiedy poszukujemy atrakcyjnej działki, mamy możliwość poszukać miejsca, w którym nie ma jeszcze żadnego budynku, lub też można znaleźć stary budynek nadający się tylko do rozbiórki.

Budowa na miejscu starego domu ma wiele zalet, z pewnością będą to doprowadzone na miejsce media. Ma to duże znaczenie, ponieważ już w czasie budowy będziemy mieli do dyspozycji prąd i wodę. Następnie po wybudowaniu domu nie będziemy musieli starać się o nowe pozwolenia. Wiele osób wykorzystuje stare elementy dawnych domów w nowym budownictwie, mogą być to przykładowo grube belki stropowe, czy też stare cegły.

Część starych materiałów można także sprzedać. Czasem także kiedy posiadamy stary budynek możemy zastanawiać się czy remont jest opłacalny, stare ładne budynki są czasem odnawiane, aby zachować ich niepowtarzalny klimat.

Jednak czasem remont jest bardzo nieopłacalny, w starym budownictwie możemy znaleźć także różnego rodzaju materiały niebezpieczne, jak przykładowo azbest, ale może być to także farba zawierająca ołów. Materiały niebezpieczne mogą także znajdować się w ociepleniu budynku. Dlatego też trzeba będzie zdecydować się na wyburzenie. Można oczywiście podejść do tematu na dwa sposoby, będziemy mogli dom rozebrać,a aby odzyskać jak najwięcej starych materiałów, można go po prostu wyburzyć, lub też można cały budynek przenieść. Oczywiście najtaniej będzie go po prostu wyburzyć, wówczas trzeba przeprowadzić odpowiednie przygotowania. Powinno się z pewnością odłączyć prąd i wodę, oczywiście rozbiórka powinna być zgłoszona w odpowiednich organach w urzędzie miasta lub gminy. Jeżeli budynek jest stary, powinniśmy także uzyskać pozwolenie konserwatora zabytków. Oczywiście należy wynająć profesjonalną firmę zajmująca się wyburzeniami, dysponują one odpowiednim sprzętem. Najlepszej jakości sprzęt do wyburzeń oferuje firma Osa Polska – osprzęt wyburzeniowy jaki oferują działa sprawnie i niezawodnie. Profesjonalna firma wyburzeniowa wie także jak odpowiednio zabezpieczyć miejsce wokół budynku, czasem trzeba zatrzymać ruch na drodze, czy też zablokować chodnik.