Okłady z alg, olejek antycellulitowy lub ujędrniające serum… Niestety, wszystkie te drogie magiczne kuracje, które powinny pomóc pozbyć się cellulitu w krótkim czasie, po prostu nie działają.

Prawie żadna kobieta nie może pochwalić się gładką i równomierną skórą na udach. Większość z nas boryka się z cellulitem. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby na zmniejszenie objawów skórki pomarańczowej. Zdrowe odżywianie, masaże i regularne ćwiczenia są kluczem do gładkich nóg i jędrnych pośladków. Przede wszystkim cellulit nie jest chorobą. Termin ten opisuje nierówna tkankę tłuszczową pod skórą, która zwykle znajduje się w udach i pośladkach. Ale to głównie kobiety zmagają się z tak zwaną skórką pomarańczy, ponieważ mają cieńszą skórę niż mężczyźni. Komórki tłuszczowe i włókna kolagenowe są splecione w strukturę podobną do siatki w tkance podskórnej mężczyzny. Te włókna u kobiet są równoległe, przez co tkanka jest mniej stabilna. Dlatego komórki tłuszczowe mogą pojawiać się na powierzchni, przechodząc między włóknami kolagenu. I to właśnie postrzegamy jako nierówną powierzchnię cellulitu. Niestety te grudki pod skórą są dziedziczne. Jeśli twoja mama zmaga się ze słabą tkanką łączną, istnieje większe prawdopodobieństwo, że Ty również dostaniesz cellulitu. Może to być spowodowane zmianami równowagi hormonalnej. Ponadto również tabletki antykoncepcyjne mogą powodować cellulit na udach i pośladkach. Alkohol, papierosy lub stres mają negatywny wpływ na twoje ciało.

Niezdrowe wybory żywieniowe również sprzyjają cellulitowi, ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej często odkłada się w dotkniętych strefach, takich jak uda. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.fitxpress.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/. Zdrowa, zbilansowana dieta jest nie tylko świetna do zrzucenia kilku kilogramów, ale także do zmniejszenia widoczności cellulitu. Pij wystarczającą ilość płynów, takich jak woda lub niesłodzona herbata w ciągu dnia. Pomaga to twojemu ciału w transporcie niezbędnych składników odżywczych do komórek i eliminacji odpadów.