Niewiele osób wyobraża sobie przyjęcie bez alkoholu. Ale ciągłe robienie drinków na zamówienie gości jest po prostu niepraktyczne, kiedy w tym czasie można cieszyć się towarzystwem przyjaciół, lub zjeść obiad.

Koktajle i napoje przygotowywane w dzbankach są pełne świeżych smaków i składników, ale można je robić w dużych partiach, schładzać i wyciągać zaraz po przybyciu pierwszych gości, co pomoże oszczędzić czas i energię. Planując imprezę lub wydarzenie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, począwszy od jedzenia i picia. Prowadzenie imprezy bez wystarczającej ilości jedzenia i alkoholu nie będzie popularne wśród gości, którzy mogą narzekać, lub nawet mogą wyjść z imprezy wcześniej. Nikt przecież nie chce być zapamiętany jako zły gospodarz. Podczas obliczania ilości alkoholu potrzebnej na imprezę należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę ilość gości oraz ich preferencje co do spożywania alkoholu. Na przyjęcie koktajlowe, na którym planujesz mieć tylko wino i być może szampana, kup jedną butelkę na każdych dwóch gości, podawaną co dwie godziny. Oblicz jednego drinka na przeciętnego pijącego na godzinę. Następnie, aby być zabezpieczonym, zwiększ tę ilość o około 25 procent. Jeśli jest bardzo upalny dzień lub podajesz słone lub pikantne jedzenie, Twoi goście mogą pić jeszcze więcej, zwiększ więc dodatkowo ilość alkoholu w zależności od tego, czy zapraszasz gości intensywnie pijących.

Istnieje kilka strategii pozwalających zaoszczędzić pieniądze na zakupie alkoholu. Podawaj tylko wino albo piwo lub jedno i drugie. Im więcej różnorodności, tym więcej mocnego alkoholu, napojów i dodatków dekoracyjnych będziesz potrzebować do ukończenia baru – i tym więcej wydasz. Sprawdź przepisy na oryginalne i niedrogie shoty. Oferuj drinki, ale ogranicz się do wybranych rodzajów. Oczywiście przy podejmowaniu decyzji, które koktajle będziesz podawać, chodzi o równowagę, co skraca listę dodatków, które musisz kupić, i powinno wystarczyć swoim gościom.