Obecnie pneumatyka, posiada bardzo wiele wygodnych rozwiązań dla przemysłu. W przypadku, kiedy potrzebne jest zastosowanie skomplikowanych urządzeń pneumatycznych, należy wykorzystać kompresory.

Dzięki nim można wykonywać wiele prac, których nie może normalnie wykonywać człowiek. Są to najczęściej specjalne zespoły urządzeń, dzięki którym sprężone powietrze wykorzystywane jest do różnego rodzaju prac. Tego rodzaju urządzenia, jak kompresory mają wiele zalet, ponieważ powietrze, dostępne jest zawsze, więc zawsze możemy je wykorzystać. Energia, uzyskana, jest czysta oraz bezpieczna. Wykorzystywane są w bardzo wielu różnych firmach, ponieważ mogą być źródłem zasilania. Można je spotkać w samochodowym zakładzie naprawczym, gdzie służą do malowania karoserii, jak również za ich pomocą można napompować koła samochodu.

Szeroko pojęta hydraulika siłowa, wykorzystywana jest również w przemyśle, gdzie może być napędem wielu różnych urządzeń.

Wykorzystywane jako siłowniki, jak również wiele różnego rodzaju innych urządzeń. W tego rodzaju rozwiązaniach konieczny jest specjalny olej, który pod ciśnieniem będzie służył do poruszania różnymi elementami maszyn. Oczywiście w tego rodzaju układach potrzebne będą pompy hydrauliczne, ich zadaniem będzie pompowanie oleju i tworzenie ciśnienia. Dlatego też pompy hydrauliczne muszą posiadać bardzo dobrą wydajność. Anu pompy tego rodzaju działały prawidłowo należy zadbać o jakość oleju. Pamiętajmy że musi być on stale wymieniany, aby cały układ działał prawidłowo trzeba także zadbać o filtry oleju. Działają one na podobnej zasadzie jak filtr oleju w samochodzie. Należy zadbać o to aby olej jaki znajduje się w obiegu był jak najlepszej jakości. W urządzeniach hydraulicznych najczęstszym powodem awarii jest słaba jakość oleju, lub też zanieczyszczenia w nim występujące. Pompy hydrauliczne muszą posiadać dużą wydajność aby były w stanie stworzyć odpowiednie ciśnienie, potrzebne do zasilania części maszyn.