Lepiej zapobiegać niż leczyć. To powiedzenie znakomicie sprawdza się w przypadku rur kanalizacyjnych. Co prawda udrażnianie rur jest możliwe, ale nie należy doprowadzać do sytuacji, w której byłoby to konieczne.

Zdecydowanie czynności z tym związane nie należą do najprzyjemniejszych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek spotkasz się z tym problemem, zdecydowanie warto wiedzieć, jak postępować. Warto jednak mieć świadomość tego, że do kanalizacji nie powinny trafiać rzeczy, które mogłyby zapchać rury kanalizacyjne, czyli środki higieny, ręczniki papierowe czy też inne stałe odpady. Właściwe postępowanie zapobiegnie zatkaniu rur. Do zlewu kuchennego pod żadnym pozorem nie należy wlewać tłuszczu czy wsypywać resztek jedzenia. Spuszczanie wody wraz z odpadami z talerzy jest zabójcze dla syfonu oraz rur kanalizacyjnych znajdujących się przy zlewie. Przed zmywaniem należy bardzo dokładnie oczyścić talerz po jedzeniu i dopiero wtedy włożyć go do zlewu. Pamiętać należy również, aby zlew przepłukać każdorazowo gorącą wodą. Udrożni to wszystkie przewody.

Podobnie należy postępować z urządzeniami sanitarnymi znajdującymi się w łazience. Do toalety nie należy wrzucać żadnych środków higienicznych, włosów czy niewykorzystanej zaprawy cementowej po remoncie. Także zabójcze dla takiej instalacji mogą okazać się środki opatrunkowe. Gdy myjesz głowę nad odpływem brodzika, zalecamy, aby założyć na niego gęste sitko, które wyłapie wszystkie włosy i zatrzyma je przed przedostaniem się do kanalizacji. Od czasu do czasu odpływy w domu można przeczyścić domowymi sposobami. Nie wszyscy wierzą w ich skuteczność, ale zaręczamy, że stosowanie sody oczyszczonej i octu działa. Co prawda ten sposób nie poradzi sobie z poważnymi zatorami, ale pozwoli utrzymać rury w czystości. Znając ten domowy sposób, udrażnianie rur Warszawa można będzie przeprowadzić na własną rękę tanim kosztem. Zdecydowanie przełoży się to na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.