Powietrzne pompy ciepła to nowoczesna technologia odnawialna, która może zwiększyć wydajność domu i obniżyć rachunki za energię.

Ponieważ powietrzne pompy ciepła nie emitują dwutlenku węgla podczas pracy, są znacznie bardziej ekologicznym systemem grzewczym niż kotły gazowe i olejowe, a dodatkowo osiągają o wiele niższe koszty eksploatacji.

Co to właściwie jest powietrzna pompa ciepła?

Pompy ciepła powietrzne to opłacalne rozwiązanie

Jeśli masz stary kocioł gazowy, który wymaga wymiany i zastanawiasz się, czy wymienić go na nowy kocioł, czy powietrzną pompę ciepła, warto poznać ich liczne zalety, które mogą pomóc ci w podjęciu tej ważnej decyzji. Powietrzne pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza na zewnątrz domu. W przypadku pompy ciepła powietrze-woda, na zewnątrz domu umieszczany jest duży wentylator, który może zassać powietrze. Naturalne ciepło zawarte w powietrzu jest sprężane w celu podwyższenia jego temperatury, a powstałe ciepło przekazywane jest do butli z wodą. Podgrzana woda jest wtedy gotowa do użytku z kranów i do wykorzystania w mokrym systemie centralnego ogrzewania. Powietrzne pompy ciepła mogą w niektórych przypadkach nadal pobierać ciepło w temperaturach niskich oraz ujemnych, takich jak przykładowo – 25 stopni Celsjusza.

Powietrzne pompy ciepła to wysoce wydajne systemy grzewcze, które mogą obniżyć rachunki za energię w zależności od obecnego systemu grzewczego. Program zachęty od rządu do korzystania z odnawialnych źródeł ciepła jest wypłacany właścicielom domów, którzy zainwestowali w technologie pomp ciepła. Przykładowo możesz otrzymywać wynagrodzenie kwartalnie przez 7 lat, co może potencjalnie pozwolić ci odzyskać początkowe koszty instalacji pompy ciepła. Możesz również ubiegać się o dotację na pokrycie dwóch trzecich kosztów instalacji pompy ciepła.

W przeciwieństwie do kotłów gazowych, powietrzna pompa ciepła nie wytwarza dwutlenku węgla podczas pracy. Do działania zużywa niewielką ilość energii elektrycznej, ale można ją dodatkowo zmniejszyć, instalując panele fotowoltaiczne, dzięki czemu działa na czystej energii elektrycznej. Więcej informacji znajdziesz na stronie grupaeneco.pl – Powietrzne pompy ciepła to opłacalne rozwiązanie. Ze swojej powietrznej pompy ciepła możesz korzystać przez cały rok, ponieważ wiele modeli może pracować w bardzo niskich temperaturach. Latem pompa ciepła powietrze-powietrze może być używana do rozprowadzania zimnego powietrza w domu, aby ochłodzić wszystkie pomieszczenia.