Obecnie nowoczesne systemy filtrowania wody pozwalają usuwać wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, z pewnością warto zwrócić uwagę iż filtr będzie wstępnym etapem uzdatniania wody przykładowo w ujęciach miejskich, także w małych systemach uzdatniania wody które znajdziemy w domach jednorodzinnych.

Warto zwrócić uwagę iż często woda pobierana jest ze studni, niekiedy może zawierać piasek, szlam, różnego rodzaju zanieczyszczenia które mogą wyłapać na pierwszym etapie odpowiednie filtry.

Jak oczyszczać wodę na potrzeby fabryki i gospodarstwa domowego?

Wkłady sznurkowe i piankowe w systemach uzdatniania wody

Oczywiście filtry do wody przemysłowej mogą posiadać elementy stałe, mogą być to także filtry samoczyszczące jak również wkłady wymienne, jednorazowe. Często są to filtry dość długie, w kształcie walca, dzięki czemu woda będzie przechodziła przez dość duży element filtracyjny, zatem możemy uzyskać bardzo skuteczne oczyszczenie. Oczywiście możemy znaleźć także wkłady do filtrów które można używać wiele razy, mogą być to przykładowo rury szczelinowe czy też specjalne sita, które możemy wykorzystać wiele razy po dokładnym oczyszczeniu. Naturalnie możemy także znaleźć na rynku filtry samoczyszczące, mogą one bardzo dobrze sprawdzić się w zastosowaniach profesjonalnych, przykładowo podczas oczyszczania wody dla fabryk.

W przypadku oczyszczalni przydomowych ale także bardziej skomplikowanych oczyszczalni wykorzystywanych przykładowo w przemyśle możemy podzielić proces uzdatniania wody na dwie części. Na początku filtry będą wyłapywać duże cząsteczki, w kolejnym etapie woda będzie oczyszczana chemicznie, należy z niej usunąć metale takie jak żelazo czy też mangan. Dodatkowo w wodzie mogą znajdować się różnego rodzaju baterie, dlatego też oczyszczanie chemiczne będzie w tym przypadku niezbędne. Naturalnie rodzaj filtra będzie zależał od wykorzystywanego systemu, obecnie możemy zakupić filtry a różnej długości, kształtach które będą pasowały do każdego systemu przemysłowego.

W systemach filtracyjnych często wykorzystywane są wkłady sznurkowe, może być to sznurek wykonany z polipropylenu, umożliwiają na bardzo skuteczne oczyszczanie z zawiesin we wstępnym etapie. Oczywiście mogą one zastępować w pewnych warunkach wkłady piankowe, w zależności od rodzaju zanieczyszczenia. Bardzo interesującą ofertę znajdziemy na stronie www.filtrowanie.com.pl/ – wkłady sznurkowe z pewnością sprawdzą się w wielu rodzajach systemów uzdatniania wody.