Od wielu lat większość osób decyduje się na osłonięcie swoich okien firanami i zasłonami, które pełnią również funkcję dekoracyjną w pomieszczeniach.

Zasłony zapewniają obfitość materiału o dowolnej długości. Krótkie do ustawienia na poziomie parapetu, lub długie, które po prostu leżą równo nad podłogą. Dodatkowo zasłony możemy kupić wykonane z różnorodnych materiałów w wielu kolorach oraz wzorach, co pozwoli nam je dopasować do wystroju wnętrza. Oczywiście do zawieszenia zasłon i firan w oknach niezbędne będą karnisze.

Karnisze są niezbędnym elementem dekoracji okna

Karnisze drewniane sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy karnisze drewniane oraz metalowe montowane w ścianie lub na suficie. W nowoczesnych domach połączenie zasłon i rolet zapewnia szykowną i stylową dekorację okna. Rolety zapewniają prywatność w nocy, zasłony mogą być wykonane z lekkich, przezroczystych materiałów, takich jak woal lub sztuczna satyna, bez utraty prywatności przy oświetleniu wewnętrznym. Oczywiście grubość i rozmiar karniszy dobieramy do wymiarów okna i ciężaru zasłon, które planujemy na nich zawiesić.

Drewniane karnisze do zasłon, takie jak te wykonane z drewna orzechowego lub dębowego, mogą naprawdę pomóc nadać pomieszczeniu bardziej klasyczny, romantyczny wygląd i dodać mu prawdziwego charakteru. Co więcej, z większym prawdopodobieństwem wytrzymają cięższe zasłony niż plastikowe karnisze. W przypadku grubych drewnianych karniszy, które mogą mieć gładkie lub nieco rustykalne wykończenie, luksusowy styl można stworzyć zawieszając na nich solidne zasłony za pomocą pierścieni. Zarówno w salonie, jak i sypialni, ten styl sprawdzi się do blokowania nadmiaru światła.

Przy tak wielu opcjach wybór najlepszych karniszy może być trudny. Twoja decyzja będzie zależeć od ogólnego wystroju pokoju, rodzaju okna i stylu, jaki chcesz nadać pomieszczeniom w swoim domu. Drewniane karnisze kupisz pod adresem internetowym sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-drewniane. Ogólnie rzecz biorąc, drewniane karnisze są mocne, a także dekoracyjne i mają być widoczne. Charakteryzują się dopasowanymi drewnianymi zwieńczeniami i są przymocowane do ściany drewnianymi elementami, które również stanowią element dekoracyjny. Wybór odpowiedniego karnisza może również zależeć od pożądanego koloru, ale drewniane karnisze znajdziesz również w surowym wykończeniu.