Kiedy chcemy zadbać o odpowiednie oświetlenie w naszym ogrodzie z pewnością możemy wybrać różnego rodzaju lampy.

Jeżeli nasz ogród jest dość duży wówczas możemy wykorzystać duże lampy koło chodniczków oraz alejek, dzięki temu będziemy mogli oświetlić większą powierzchnię. Oczywiście często w mniejszych ogrodach będziemy wykorzystywali niskie lampy przykładowo wysokości 100 cm. Oczywiście obecnie możemy łatwo dobrać styl lampy, może być to lampa w stylu nowoczesnym lub też nawiązującym do latarni miejskiej z XIX wieku.

Jak oświetlić nasz ogród?

Oświetlenie dla ogrodów i parków

Oczywiście mogą być to lampy żeliwne, dzięki czemu będą one bardzo wytrzymałe, będą służyły nam przez wiele lat. Możemy dobrać odporne na działanie czynników atmosferycznych farby, może być to kolor zielony, stalowy czy też czarny. Oczywiście mogą być to także lampy stalowe oraz wykonane z aluminium. Styl oraz wielkość będziemy mogli dobrać do naszych upodobań, będziemy mogli dobrać je także do całego zamysłu architektonicznego wokół naszego domu.

Tego rodzaju lampy bardzo dobrze sprawdzą się również w miastach, jak wiadomo po zmroku oświetlone są chodniki, alejki, parki. Oczywiście w miastach stosuje się wyższy lampy, często mają one od 2,5 do 3 metrów wysokości, dzięki temu mogą objąć światłem nieco większy obszar. Mogą być to lampy które posiadają odbłyśniki, które będą kierowały światło w dół, lub też pod pewnym kątem, aby jak lepiej oświetlać daną powierzchnie. Oczywiście mogą być to także lampy posiadające dwa źródła światła, w tym przypadku będziemy mieli dużą dowolność jeżeli chodzi o wielkość oraz kształt. Oczywiście do lampy możemy dokupić także kinkiety które będą wykonane w podobnym stylu, dzięki temu będziemy mogli połączyć wszystko w jedną całość. W tym przypadku lampy ustawione w naszym ogrodzie czy też przy wjeździe na posesję mogą współgrać z kinkietem przyczepionym przy wejściu do naszego domu.

Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości lamp ogrodowych czy też miejskich warto wejść na stronę PromarLighting.pl, znajdziemy także duży wybór lamp które z pewnością spełnią oczekiwania klientów, są to lampy wykonane w sposób profesjonalny, z najlepszych materiałów które z pewnością będą odporne na działanie czynników atmosferycznych, pozwolą na odpowiednie oświetlenie danego terenu.