Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracowników, zwykle koncentrujemy się na rzeczach oczywistych, takich jak kaski, okulary, odpowiedni materiał na odzież ochronną, trwałe buty, ale często zapominamy o rękawicach.

Ochrona rąk jest kluczowym aspektem osobistej odzieży ochronnej, a w zależności od branży istnieje kilka różnych opcji do wyboru. Jeśli jesteś narażony na działanie łagodnych chemikaliów, proste rękawiczki nie lateksowe mogą być wystarczające, jeśli nie, istnieje wiele zakresów zwiększających ochronę. Podobnie, jeśli będziesz narażony na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury, rodzaj rękawic, których będziesz potrzebować do ochrony rąk, będzie inny.

Podczas gdy większość rękawiczek chroni przed drobnymi skaleczeniami i siniakami, niektóre mogą pomóc zapobiec jeszcze poważniejszym uszkodzeniom dłoni. Na przykład rękawice są wykonane z określonych materiałów, aby zapobiec uszkodzeniom podczas cięcia różnych materiałów. Podczas pracy na zewnątrz ręce mogą być narażone na wszelkiego rodzaju problemy.

Od zimnych powierzchni w zimie do gorąca latem, zakresy temperatur niektórych urządzeń również mogą być bardzo ekstremalne.

Ponadto w przypadku deszczu lub śliskich warunków pracy rękawice ochronne mogą pomóc pracownikom lepiej trzymać narzędzia i materiały. Jeśli pracujesz nad powtarzającymi się, silnymi zadaniami, takimi jak architektura krajobrazu i budownictwo, możesz spotkać dodatkowe niebezpieczeństwo dla twoich rąk, pęcherze. W wielu sytuacjach używane są rękawice spawalnicze granberg. Chronią one dłonie przed uszkodzeniami i wysoką temperaturą. Częste używanie rąk może prowadzić do bolesnych ran, które pozostawione bez kontaktu mogą zostać zainfekowane. Urazy dłoni nie tylko powodują dyskomfort, ale mogą prowadzić do poważniejszych problemów, jeśli nigdy nie mają czasu na wyleczenie. Nałożenie warstwy ochronnej na dłonie pomoże zapobiec podrażnieniom skóry i pomoże utrzymać brud i bakterie z dala od ran.