Rowerzyści, którzy preferują długie podróże muszą odpowiednio wyposażyć się w sprzęt, który pozwala na realizowanie komfortowych wycieczek rowerowych.

Niezbędne jest wybranie między innymi takiego sprzętu, który pozwala na wygodne przewożenie jedzenia, ubrań czy środków czystości. Im dłuższa jest podróż, tym znacznie ważniejsze staje się posiadanie podczas podróży zapasowych części czy narzędzi. Do przewożenia takich przedmiotów można wykorzystać sakwy rowerowe. Jest to doskonała alternatywa w stosunku do plecaków rowerowych, która dla wielu rowerzystów może okazać się znacznie lepszym wyborem.

Rodzaje sakw rowerowych

Wybierając sakwy rowerowe można decydować się na różne rodzaje takich elementów wyposażenia rowerowego. Producenci oferują modele sakw, które mogą być montowane na tylnym bagażniku, jak też sakwy, które przeznaczone są do montowania na kierownicach rowerów. Na sakwy rowerowe montowane na tylnym bagażniku mogą pozwolić sobie rowerzyści, którzy zdecydowali się na takie modele rowerów, które są wyposażone w bagażniki. Znacznie łatwiej jest wykorzystać sakwy rowerowe, które montowane są na kierownicach rowerów. Do atutów takich sakw zaliczyć można również możliwość wykorzystania ich również jako toreb, co możliwe jest po odpięciu sakwy od rowerowej kierownicy. Sposób konstrukcji sakw montowanych na kierownicach sprawia, że jest to znacznie bardziej elastyczne rozwiązanie.

Cechy sakw rowerowych

Zanim dokona się wyboru sakwy rowerowej warto jest zapoznać się z różnymi modelami sakw, co pozwala zorientować się z jakimi cechami sakw można spotkać się na rynku rowerowym. Do ważnych cech sakw, na które trzeba zwracać uwagę zalicza się pojemność sakwy. Sakwy montowane na kierownicy posiadają najczęściej maksymalną pojemność dziesięciu litrów, a minimalna pojeść do pięć litrów. Natomiast sakwy rowerowe montowane na bagażnikach mogą mieć nawet osiemdziesiąt litrów pojemności. Im więcej przedmiotów chce się przewozić podczas podróży, tym na większe sakwy rowerowe trzeba się zdecydować.