Jednym z nowoczesnych produktów, jakie można znaleźć na dziale z oświetleniem, jest taśma LED.

Jest to rozwiązanie, które nie tylko cechuje się wyjątkowa wygodą, ale również jest powszechnie dostępne. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaką taśmę LED się potrzebuje. Na rynku występuje ich kilka rodzajów ze względu na różne aspekty użytkowania. Ze względu na kolory można dobrać taśmy emitujące różne odcienie, kolory w różnych barwach czy z zupełnie wielokolorowe taśmy. Są różne rodzaje również ze względu chociażby na sztywność samej taśmy. Daje to możliwości do zamontowania w bardziej skomplikowanych miejscach gdzie powierzchni a nie jest płaska. Dodatkowo taśmę można dobrać zależnie od długości, sztywności, czy intensywności światła.

Rodzaje taśm LED

Czym różni się taśma LED od zwykłej żarówki?

Jednym z ważniejszych cech jakie zawiera taśma LED, która wyróżnia ją od zwykłej żarówki, jest jej wydajność. Montując taką taśmę otrzymuje się dobre światło, które świecie nieprzerwanie przez wiele godzin. W takiej taśmie znajdują się diody LED, które dzięki specjalnemu umieszczeniu ich w surowcu, są bardzo trwałe, zużywają mniej energii oraz nie wytwarzają ciepła. Dzięki temu takie taśmy są rozwiązaniem również ekologicznym i oszczędnym. Generując dużo mniejsze zużycie prądu jest równoznaczne z mniejszymi rachunkami. Dodatkowo takie taśmy są proste w montażu i świetnie sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. To gdzie umieścisz takie taśmy jest ważne, gdyż różnią się one nieco budową. Te, które mają znaleźć się na zewnątrz muszą być odpowiednio zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, które należą do zmiennych. Są ona zazwyczaj sztywniejsze i trudniej je dopasować do wybranych kształtów, w przeciwieństwie do taśm zastosowania wewnętrznego.

Kupując nośnik światła, jakim jest taśma led, trzeba pamiętać o tym, by przy wyborze, wiedzieć czego się szuka. Najważniejsze by sprecyzować, gdzie będzie ona umieszczona, w jakich warunkach oraz jaki duży obszar ma oświetlić.