Wprowadziłeś się do wspaniałego świata iPada, ale potrzebujesz więcej informacji, jak efektywnie korzystać z urządzenia.

Istnieje wiele informacji i musisz czytać dalej, aby lepiej zrozumieć, jakie zastosowania możesz znaleźć na iPadzie. Tam jest nowy świat!Nie musisz klikać małej ikony aparatu, aby zobaczyć coś, co właśnie zrobiłeś. Wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć palcem w prawo. Pojawi się właśnie zrobione zdjęcie lub film. Aby wyświetlić zdjęcia zrobione w przeszłości, dalej przesuwaj w lewo.Przy domyślnym ustawieniu możesz zobaczyć pierwsze dwa wiersze dowolnych wiadomości e-mail przed ich otwarciem. Możesz chcieć zobaczyć więcej treści. Wystarczy kliknąć Ustawienia, a następnie Poczta. Najpierw przejdź do POCZTY. Wybierz KONTAKTY. Następnie przejdź do KALENDARZY. W tym momencie możesz dostosować opcje podglądu poczty, aby uzyskać więcej wierszy.Dzwonek na iPadzie, który ostrzega o nowej wiadomości e-mail, może być bardzo denerwujący. Czy wiesz, że tę funkcję można wyłączyć? Aby to zrobić, przejdź do Ustawień i Ogólne. Na karcie Ogólne wybierz Dźwięki. Powinno to wyświetlić wszystkie opcje dźwięku, w tym możliwość wyciszenia lub stłumienia nowych powiadomień e-mail.Zmaksymalizuj bezpieczeństwo, ustawiając iPada tak, aby usuwał wszystkie dane po dziesięciu nieudanych próbach wprowadzenia hasła. Przejdź do Ustawienia, następnie Ogólne, a następnie Blokada kodem. Wykorzystaj w pełni swój nowy tablet dzięki tym wskazówkom dotyczącym iPada

Wybierz opcję Wymaż dane.

Upewnij się tylko, że pamiętasz swoje hasło lub zapisz je w bezpiecznym miejscu. Upewnij się, że inne osoby, które mają uprawnienia do korzystania z Twojego urządzenia, robią to samo.Czy masz wielu użytkowników na tym samym iPadzie? Możesz nie chcieć, aby wyświetlali Twoją historię online. Możesz szybko usunąć historię przeglądarki. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Safari. Po otwarciu Safari dotknij przycisku Wyczyść historię. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci podręcznej i wszystkich plików cookie.Nie wybieraj automatycznie najnowszej wersji. Może się okazać, że pożądane funkcje znajdują się w starszych wersjach, a okaże się, że starsze wersje są znacznie tańsze. Porównaj i dowiedz się, która wersja iPada najbardziej Ci odpowiada, a możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.Porozmawiaj ze znajomymi o używanych przez nich aplikacjach. Możesz nie wiedzieć, że dana aplikacja istnieje, ale twoi znajomi mogą i ta aplikacja może stać się twoją ulubioną. Od czasu do czasu sprawdź, z czego korzystają Twoi znajomi, a może to podsunąć Ci kilka pomysłów na siebie.Powinieneś obawiać się klikania linków na iPadzie, które mogą nie pochodzić z legalnych witryn. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest przytrzymanie linku przed kliknięciem. Dzięki temu dowiesz się, z jakiego faktycznego adresu URL pochodzi link.Twój iPad będzie dostarczany z fabrycznie załadowanymi aplikacjami, których możesz nigdy nie używać. Ponieważ te aplikacje są częścią systemu operacyjnego, nie można ich usunąć. Po prostu umieść wszystkie te aplikacje w jednym folderze i trzymaj folder z dala od miejsca, w którym często go widzisz. Pomaga to trzymać ich z dala.Czy właśnie popełniłeś literówkę? Dotknij i przytrzymaj błędnie napisane słowo, wybierz opcję Wybierz, a uzyskasz dostęp do funkcji zamiany. Stuknij w zamień i pojawi się lista sugestii. Wybierz odpowiednią pisownię, a słowo zostanie zastąpione. Jeśli właściwy wybór nie pojawi się, będziesz musiał użyć Backspace i ponownie wpisać słowo.Mam nadzieję, że teraz wiesz więcej o tym, jak korzystać z iPada i do czego chcesz go używać. Możliwości są nieograniczone, od gier po biznes i nie tylko, i musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. Kontynuuj, aby dowiedzieć się więcej i spraw, aby Twój iPad pracował dla Ciebie.