Bardzo dużo firm handluje z Niemcami, dlatego jeśli nasza firma się do nich zalicza to należy nam się zwrot podatku vat. Czy każdy pieniądze otrzyma?

Nie. Trzeba mieć firmę zarejestrowaną w Polsce, trzeba płacić podatek vat, trzeba korzystać z towarów i usług w Niemczech. Ostatni ważny warunek to znalezienie kogoś, kto wypełni nam wniosek. To nie jest tak, że bez złożenia wniosków otrzymamy pieniądze. Tak dobrze to nie ma i trzeba będzie wypełnić trochę dokumentów. Oczywiście, jeśli mamy udowodnić, że płaciliśmy za paliwo, towary, parkingi to trzeba będzie mieć na to wszystko faktury. W ten sposób uda nam się udowodnić, że my tam byliśmy i z tych towarów korzystaliśmy. To istotne dla całej sprawy. Oznacza to, że trzeba będzie zbierać wszystkie faktury. Może część z nich nie będzie potrzebna, ale lepiej je mieć niż nie. To, dlatego ma to takie bardzo duże znaczenie żeby się na tym znać. Nie wszyscy są w tym ekspertami, dlatego w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wspierać się firmą, która ma w tym duże doświadczenie.

W czym pomoże nam firma?

Na pewno sprawdzi czy możemy ubiegać się o zwrot podatku vat. Nie każdy może nawet, jeśli jest płatnikiem tego podatku. Później firma zbierze wszystkie potrzebne dokumenty, co pozwoli na napisanie wniosku. Ten wniosek, jeśli nie będzie zawierał żadnych błędów to będzie szybciej rozpatrzony przez Niemców. W ten sposób uzyskamy szybko pieniądze na swoje konto firmowe. Na pewno nam na tym bardzo zależy, dlatego im wcześniej się tym zajmiemy tym szybciej pojawią się pieniądze z Niemiec. Na pewno każdy pieniądze cieszy, dlatego trzeba wykorzystać okazję i jeśli tylko jest możliwy w naszym przypadku zwrot podatku Holandia to się o niego będziemy starać. Firma we wszystkim nam pomoże. Znają się na tym i są obeznani we wszystkich przepisach. W ten sposób uda im się wypełnić wniosek dokładnie tak jak trzeba. My będziemy na pewno z tego powodu bardzo zadowoleni, ale i firma na tym uzyska nowego i stałego klienta. Warto z nimi współpracować.