Rumunia jest bardzo popularna głównie dzięki opowieściom o wampirach otaczającym Zamek Bran, znanym również pod nazwą turystyczną jako Zamek Draculi.

Ale w tym kraju jest o wiele więcej niż jeden zamek i legendy o wampirach. Rumuńskie miasta mają własną atmosferę, której warto doświadczyć, ale jeśli chcesz zobaczyć główne atrakcje turystyczne w Rumunii, musisz podróżować głębiej w kraju do regionów Transylwanii, Bukowiny lub Maramures. Najważniejsze atrakcje Rumunii, zamki, piękno przyrody i prawdziwe życie lokalne, najlepiej poznawać poza głównymi miastami. Najciekawsze zabytki Transylwanii i jej okolic kryją wiele pięknych obszarów, w których można oderwać się od intensywnego życia i odpocząć na łonie przyrody. Ten kraj miejsce na uboczu Europy jest pełen przyjaznych mieszkańców, wspaniałych zamków i cudów natury. W Rumunii znajduje się między innymi Delta Dunaju wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wiele parków oraz masywów górskich. Jeśli jesteś miłośnikiem dzikiej przyrody, Rumunia jest krajem, który warto odwiedzić i chociażby dla takich zalet warto organizować wycieczki do Rumunii. Co więcej, Rumunia jest również dość przystępna cenowo dla turystów.

Transylwania jest ważnym regionem w środkowej Rumunii, słynie ze wspaniałej przyrody, ośrodków narciarskich, zamków i kolorowych barokowych zabudowań.

Gotycki styl Transylwanii jest dobrze zachowany do dziś i można go zobaczyć na słynnych zamkach, takich jak Bran i Corvin, a także piękny czarny kościół w Braszowie. Wędrując po Bukareszcie, Braszowie i Sybinie, przekonasz się, że Rumunia wciąż jest miejscem niezbyt popularnym wśród turystów. Jest to świetne rozwiązanie dla podróżujących, ponieważ pułapek turystycznych jest bardzo niewiele lub nie ma ich wcale, a ceny nie są sztucznie zawyżane na potrzeby turystów. Poczytaj więcej na stronie https://www.kresy.com/osw,wycieczka-do-rumunii–transylwanii-,77. Dodatkowym atutem jest brak tłumów w okolicach największych atrakcji turystycznych, więc można zobaczyć wszystko, co zaplanujemy w znacznie krótszym czasie. Rumunia to stosunkowo tani i niedrogi cel podróży, oraz oferuje doskonały stosunek jakości do ceny.