Zastosowanie taśm LED pozwala na kreatywność oświetlenia w dowolnym miejscu w domu dzięki ich wszechstronności i elastyczności.

Od dodania żywej kolorystyki do garderoby czy sypialni, po stworzenie nowoczesnej i subtelnej atmosfery w kuchni lub łazience, opcje, jakie daje oświetlenie LED, są praktycznie nieograniczone. Aby w pełni wykorzystać możliwości oświetlenia LED, należy najpierw rozważyć kilka kwestii, takich jak instalacja, długość taśmy, kolorystyka i zasilanie. Taśma LED to długi pasek małych chipów LED, umieszczanych w regularnych odstępach od siebie. Sama taśma może mieć różne długości i szerokości, ale są one wystarczająco wąskie, aby umożliwić dużą wszechstronność zastosowania. Oznacza to, że można je umieszczać w różnych miejscach, takich jak szafy, pod szafkami, wokół drzwi lub sufitów oraz wzdłuż balustrad czy schodów. Po włączeniu diody LED świecą, zapewniając oszałamiające oświetlenie akcentujące wszędzie tam, gdzie jest to pożądane. Oświetlenie taśmowe LED można również kupić z wbudowaną wodoodporną obudową, lub zdecydować się na profile do taśm led, dzięki czemu można je bezpiecznie używać w mokrych obszarach, takich jak łazienki czy na zewnątrz.

Istnieje również wiele opcji kolorystycznych do wyboru, dzięki czemu oświetlenie taśmami LED jest niezwykle łatwe do dostosowania do różnych okazji, wydarzeń i nastrojów.

W sprzedaży dostępnych jest wiele długości taśm LED od 1 do 20 metrów i więcej, ale może być konieczne zainstalowanie ich przez elektryka, jeśli są podłączone do sieci. Jednak dla uproszczenia możesz wybrać zestaw typu plug and play, który można zainstalować w ciągu kilku minut, ponieważ wystarczy go podłączyć. Główną zaletą diod LED jest niskie zużycie energii oraz wszechstronność zastosowania, a taśmy LED można również odpowiednio przyciąć do wymaganych wymiarów. Posiadają także liczne opcje kolorów do tworzenia różnych efektów wizualnych. Istnieją dwie główne opcje świateł LED na taśmie, bezprzewodowe lub przewodowe, które wymagają osobnego transformatora.