Jeśli planujesz wyjazd do Japonii po raz pierwszy, możesz czuć się zdezorientowany co do tego, gdzie powinieneś jechać i co powinieneś zobaczyć.

Wszyscy znają Tokio i górę Fudżi, ale kiedy zastanawiasz się, dokąd pojechać w Japonii, musisz wziąć pod uwagę fakt, że jest to jeden wspaniały archipelag. Nie tylko cztery główne wyspy, w tym główna Honsiu, ale w rzeczywistości ponad 6000. Istnieje mnóstwo górzystych parków narodowych, subtropikalnych wysp oraz oczywiście kulturalne i historyczne atrakcje Kioto i Hiroszimy. Honsiu jest największa, ze stolicą Tokio. Najbardziej wysuniętą na północ miejscem jest Hokkaido, a miasto sportów zimowych Sapporo to wspaniałe miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. Shikoku jest najmniejszym, ale najlepszym jeśli lubisz szlaki piesze i gorące źródła, a Kiusiu jest najbardziej wysuniętym na południe subtropikalnym miejscem. Japonia olśniewa niespodziewanie pięknymi krajobrazami, uroczo uprzejmymi ludźmi i namacalnym poczuciem historii i pielęgnowanych tradycji. Niewielu będzie w stanie oprzeć się szansie na odkrywanie tajemniczej, ale kuszącej kultury, która zaciera tradycyjne granice między Wschodem a Zachodem – Japonia jest wyjątkowa w każdym calu. Będąc w Japonii warto też spróbować tamtejszej kuchni, oczywiście nie tylko sushi, zupy Miso czy herbaty, warto skusić się na przykład na słodycze, które potrafią mieć zaskakujące smaki i kształty.


Podobnie jak wszystkie kraje rozwinięte, Japonia nie jest tanim miejscem do podróży, ale nie ma też powodu, dla którego powinna być niezwykle droga. Niektóre z najbardziej klimatycznych i tradycyjnie japońskich miejsc noclegowych i gastronomicznych to często te o najlepszej wartości. Wcale nie musimy więc wydawać fortuny podczas pobytu w Japonii. Warto się odpowiednio wcześnie upewnić się jaki ma wycieczka do japonii koszt. W ostatnich latach nastąpiło znaczne obniżenie cen w niektórych obszarach, szczególnie w biletach lotniczych, które teraz rywalizują z biletami kolejowymi w celu dotarcia do odległych zakątków kraju.