Tak zwana „dieta mango” wykorzystuje afrykańskie mango krzewowe, dziki gatunek zwany Irvinga gabonensis. Według naukowców ten dziki gatunek zawiera specjalny środek o nazwie IGOB131, który eliminuje tłuszcze w organizmie.

Opierając się na twardej nauce, jednocześnie składając wielkie obietnice, promotorzy diety mango twierdzą, że nasiona tego dzikiego owocu zawierają specjalny błonnik, który wiąże się z cholesterolem i pomaga w eliminacji niepożądanych tłuszczów z organizmu, co powoduje szybką utratę wagi. Owoc afrykańskiego mango, bogaty w błonnik i przeciwutleniającą grupą karotenoidową, pomaga w szybszym spalaniu tłuszczy i eliminacji uczucia głodu pomiędzy posiłkami, co skutkuje szybką utratą wagi w kilka tygodni. Owoc afrykańskiego mango pochodzi z drzewa Irvingia Gabonensis i w ciągu ostatnich dwudziestu lat naukowcy odkryli jego niesamowite korzyści zdrowotne. Ten całkowicie naturalny suplement pomaga stracić tłuszcz zgromadzony w ciele. Naturalnie przyspiesza metabolizm, dzięki czemu tracisz wagę z tłuszczu, a nie z wody lub masy mięśniowej. Zawiera rozpuszczalne błonniki, które działają poprzez opóźnianie opróżniania żołądka, więc zasadniczo czujesz się pełny przez długi czas, dzięki czemu możesz jeść mniej w ciągu dnia. Błonnik działa jak masowy środek przeczyszczający, który pomaga pozbyć się toksycznych odpadów z organizmu. Leptyna jest hormonem odpowiedzialnym za otyłość. Zasadniczo informuje, kiedy masz dość jedzenia. Jeśli poziom leptyny w ciele nie jest regulowany, masz tendencję do zwiększania się apetytu. Afrykańskie mango reguluje poziom leptyny, więc będziesz jeść mniej, dzięki czemu szybciej schudniesz. Wyciąg z nasion afrykańskiego mango obniża również poziom cholesterolu LDL, który jest złym cholesterolem i podnosi poziom HDL, który jest dobrym cholesterolem. Stabilizuje również poziom cukru we krwi. Według badań osoba, która stosuje suplement diety african mango, traci średnio pięć kilogramów w ciągu ośmiu tygodni.

Nie zgłoszono żadnych negatywnych skutków ubocznych podczas zażywania wyciągu z afrykańskiego mango. Główny zarzut dotyczy tego, że średnia utrata masy ciała maleje z czasem, gdy ciało przyzwyczaja się do składnika aktywnego w suplemencie diety. Zanim zdecydujesz się spróbować tej metody odchudzania, musisz upewnić się, że rozumiesz, że nie ma czegoś takiego jak magiczna pigułka. Trzeba wprowadzić zmiany w stylu życia w postaci zwiększonej aktywności fizycznej. Spożycie kalorii należy również monitorować, aby uniknąć efektu placebo suplementu. Suplementy z afrykańskiego mango pomagają schudnąć, ponieważ nasiona tego owocu to naturalny bloker węglowodanów, który zapobiega zbyt szybkiemu przedostawaniu się skrobi do krwiobiegu, a tym samym poprawia sposób, w jaki ciało magazynuje tłuszcz. Możesz kupić african mango slim w postaci kapsułek, proszku i płynów. Przeczytaj etykiety przed zakupem i spróbuj kupić produkt, który jest czysty i nie wypełniany sproszkowanym ekstraktem z zielonej herbaty, kofeiną lub innymi wypełniaczami i dodatkami.