Ostatnio bardzo wiele firm zamiast kupować drukarki, bierze je w dzierżawę.

Na pewno jest to znacznie tańsze, ponieważ płacąc miesięcznie za dzierżawienie drukarki, otrzymuje się również tusz lub toner w pakiecie. Właściciele firm decydują się również na skorzystanie z dzierżawy drukarek, ponieważ jest to dla nich korzystniejsze także pod względem finansowym. Zapewne wychodzi to dużo taniej niż zakup drukarek dla wszystkich pracowników. Szczególnie, gdy prowadzi się dużą firmę, w której zatrudnia się sporo osób dla których podczas codziennej pracy niezbędne są drukarki.
Dawniej, gdy nie było takiej możliwości, właściciele firm kupowali kilka drukarek, co bardzo utrudniało pracę, szczególnie, gdy z jednej drukarki korzystało kilka osób. Wiązało się to także z częstą wymianą tuszu, ponieważ bardzo szybko się zużywał, gdy drukowało się dużo stron. Teraz dzięki dzierżawie jest to znacznie tańsze i łatwiejsze. Każdy pracownik ma swoją drukarkę, a tusz lub toner do niej dostaje się w ramach dzierżawy.
Dzierżawa drukarek

Czy warto brać w dzierżawę drukarki?

Zapewne wielu przedsiębiorców zastanawia się nad dzierżawą drukarek. Wszystko zależy od tego, jak duża jest firma oraz ilu pracowników korzysta z drukarek. Jeżeli firma jest nieduża lub niewiele zatrudnionych osób korzysta z drukarek, wtedy bardziej opłacalny jest zakup drukarek. Natomiast, jeśli firma jest duża i zatrudnia sporo osób, które na co dzień korzystają z drukarek, wtedy dzierżawa drukarek jest bardziej opłacalna. Dzięki dzierżawie drukarek właściciele firm nie muszą ich kupować. Ceny drukarek nie są zbyt wysokie, ale gdy korzysta się z drukarek dobrej jakości, tusze lub tonery do nich nie są tanie. Dlatego bardziej opłaca się dzierżawienie drukarek ze względu na to, że w ramach opłaty za dzierżawę otrzymuje się regularnie zapas tuszu lub tonerów (w zależności od tego, czy drukarka jest atramentowa i drukowanie odbywa się za pomocą tuszu, czy jest to drukarka np. laserowa, w której drukowanie odbywa się za pomocą tonerów).