Młodzi rodzice, którzy kupują pierwszy wózek dla swojej pociechy, z pewnością zastanawiają się na co zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego zakupu. Gdy zadbaliście już o bezpieczeństwo, komfort i design, czy coś jeszcze pozostało?

Akcesoria to nie to samo, co gadżety

W dzisiejszym świecie, gdy mówi się o akcesoriach, które ułatwiają codzienne życie, często ma się na myśli gadżety. Jeśli chodzi o wózki dziecięce, z reguły są to rzeczy, które mogą uratować zdrowie, a nawet życie malucha. Wśród podstawowych akcesoriów, które powinny znaleźć się przy każdym wózku, wyróżniamy:

  • Osłonę przeciwdeszczową – to ten element, który wózki spacerowe Warszawa często posiadają w zestawie. Tego typu osłonki są różne. Niektóre to folie na cały wózek, inne to specjalne daszki. Jedne montowane są na zatrzaski, w innych trzeba zaczepić gumką o haczyk.
  • Osłonę przeciwsłoneczną – odwiedzając niejeden sklep dziecięcy Warszawa, można zauważyć, że producenci coraz chętniej dodają do zestawu i ten element. Czasem jest to parasolka, a czasem specjalna nakładka, która chroni dziecko przed promieniami, zapewniając jednocześnie przewiew świeżego powietrza. To element, który może być prawdziwym zbawieniem, szczególnie podczas upalnych, letnich dni.
  • Moskitiera – w dzisiejszych czasach to obowiązkowy element każdego wózka. Przydaje się w wielu sytuacjach – zarówno podczas spaceru po parku, jak i lesie. Z pewnością zabierzesz ją ze sobą w podróż nad morze albo nad jezioro z maluszkiem. Będzie chroniła Twoje dziecko nie tylko przed komarami, ale i kleszczami, meszkami i innymi owadami.

Wśród akcesoriów, dostępne są również takie, bez których świat się nie zawali, ale znacznie uprzyjemniają życie.

  • Torba – pojemna torba, przyczepiona do ramy wózka. To cudowny wynalazek, który kocha każdy rodzic. Kosze pod wózkiem nie zawsze są pojemne, a przede wszystkim nie są poręczne. W torbie możesz przewozić nie tylko zakupy, ale też pieluchy, chustki, butelkę z wodą dla dziecka, jego ulubione chrupki lub zabawki.
  • Uchwyt na kubek – ciepła kawa podczas spaceru na świeżym powietrzu to prawdziwa chwila relaksu. O wiele bezpieczniej i praktyczniej będzie, jeśli kubek odłożysz do specjalnego, stabilnego uchwytu, np. na czas przechodzenia przez jezdnię.
  • Rękawice/mufki – to prawdziwy hit i wynalazek kochany przez wszystkich rodziców, którzy spacerowali z dzieckiem zimą. Specjalne ogrzewacze do dłoni, przyczepione do ramy wózka pozwalają na prowadzenie do, bez marznięcia, a co najważniejsze – jeśli dziecko wymaga Twojej interwencji, szybkim ruchem wysuwasz rękę z mufki, bez walki z tradycyjnymi rękawiczkami.

Jeśli poszukujesz ciekawych akcesoriów do wózka, warto odwiedzić sklep dla dzieci Warszawa, dostępny w Internecie. To wozki-foteliki.pl. Znajdziesz tam wózki od najlepszych producentów z całego świata oraz akcesoria przeznaczone do konkretnych modeli. Wszystkie elementy są nowe i oryginalne. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie i swojego dziecka. Polecamy szczególnie nowe wózki Bugaboo.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl