Obrazowanie USG jest obecnie powszechnym badaniem podczas diagnozy, dzięki temu możemy stworzyć obraz organów wewnętrznych pacjenta, co pozwoli na szybkie zdiagnozowanie ewentualnych problemów.

Oczywiście ultrasonograf tworzy obraz dwuwymiarowy wnętrza ciała pacjenta, przy czym mogą być wykorzystywane zdjęcia różnych partii ciała. Ultrasonograf wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które odbijając się do organów powracają do sondy, która w ten sposób tworzy obraz.

Urządzenia do diagnozowania organów wewnętrznych pacjenta

Jakie badania można wykonać za pomocą ultrasonografu?

W przypadku diagnozowania różnych części ciała pacjenta można wykorzystać różne końcówki ultrasonografu, czyli sondy, które będą wysyłały fale o różnej długości. Dzięki czemu można diagnozować różne rodzaje tkanek, organów wewnętrznych. W ten sposób możemy sprawdzić wygląd nie tylko wątroby, śledziony czy nerek, ale także przykładowo wykonać badanie kolan. Podczas badania na ciało pacjenta nakładamy jest specjalny żel, który ułatwia kontakt głowicy ultrasonografu chciałem pacjenta, następnie lekarz lub też technik przesuwa sondę wzdłuż badanego miejsca, tworząc w ten sposób obraz.

Ultrasonografy wyposażone są w monitory, obecnie są to ekrany coraz wyższej rozdzielczości, podobnie sondy pozwalają na uzyskanie coraz bardziej wyraźnych, szczegółowych obrazów. Jest to bardzo istotne, ponieważ daje to możliwość stwierdzenia nawet niewielkich zmian na organach wewnętrznych. Dzięki temu pacjent może zostać skierowany na dodatkowe badania czy też na leczenie. Z pewnością ultrasonograf może być zastosowany w wielu placówkach medycznych, dzięki czemu pacjent szybko zostanie zdiagnozowany, co pozwoli na szybkie podjęcie leczenia.

Placówki medyczne, które poszukują nowoczesnych ultrasonografów, mogą sprawdzić oferty na stronie www.vikimed.pl. Znajdziemy tam ofertę firmy, która dostarcza nowoczesne ultrasonografy, jak również różnego rodzaju głowice USG służące do wielu różnych badań. Dodatkowo firma prowadzi także diagnostykę oraz regenerację urządzeń medycznych.