Jedziemy właśnie pracować poza granice kraju i trzeba znaleźć nową pracę? W takim razie chcemy pokazać przyszłemu pracodawcy, że mamy takie wykształcenie, takie dyplomy, ale jak to zrobić?

Nasze dyplomy są w rodzimy języku, dlatego pracodawca nie za bardzo wie jak ma to wszystko sprawdzić. Wydrukować można dzisiaj wszystko, dlatego taki dokument nawet, jeśli jest oryginalny to niewiele znaczy dla kogoś, kto go otrzymuje. Nam jest potrzebna legalizacja, bo wtedy jest ten dyplom i wszystkie świadectwa potwierdzony przez odpowiednie organy państwowe. Może to być ministerstwo, ale również konsulat.

Wszystko będzie zależne od tego gdzie się staramy o taką legalizacje i czy jesteśmy jeszcze w Polsce i wszystko załatwiamy po kolei czy jesteśmy już w innym kraju i dowiedzieliśmy się, że niestety, ale bez potwierdzenia legalizacji nie ma szans żeby otrzymać lepszą pracę, bo tam traktują nas jakbyśmy nie skończyli żadnej szkoły. My tego nie chcemy, dlatego trzeba będzie jak najszybciej się zabrać za legalizacje żeby nie stwarzać sobie niepotrzebnych problemów.

Warunki legalizacji świadectw szkolnych oraz dyplomów

Jeśli kontaktujemy się z firmą, która ma nam pomóc w legalizacji dokumentów to trzeba pamiętać, że dostarczamy oryginalne świadectwa i oryginalne dyplomy. Nie można przynosić żadnych odpisów, bo tracimy jedynie na to czas. Nie możemy dawać żadnych duplikatów chyba, że zgubiliśmy oryginał to wtedy jest to traktowane inaczej, ale tak to trzeba po prostu mieć przy sobie wszystko, co oryginalne. Wtedy szybciej będzie można przejść przez cały ten proces legalizacji dokumentów, na czym na pewno nam bardzo zależy. Jeśli potrzebujemy informacji i pomocy to trzeba skorzystać z https://www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/, a przekonamy się, że nie jest to aż takie bardzo skomplikowane, na jakie może wyglądać. Bez legalizacji dokumentów o wykształceniu poza granicami jesteśmy traktowani jak byśmy go w ogóle nie mieli, a przecież nie o to nam chodzi i trzeba coś z tym szybko zrobić.