Na polskim rynku produktów ubezpieczeniowych dostępne są różnego rodzaju polisy zapewniające przekazanie ubezpieczającemu pieniędzy lub różnych usług w przypadku pojawienia się problemów i niespodziewanych zdarzeń.

Wiele z nich związanych jest z motoryzacją. Do grona takich produktów zaliczają się ubezpieczenia od awarii samochodu, które są często określane mianem motogwarancji. Istnieje wiele wariantów takiego ubezpieczenia, które pozwalają na uzyskanie pomocy w przypadku pojawienia się nagłych awarii różnych elementów i układów w pojeździe.

Motogwarancja i jej najważniejsze atuty

Ubezpieczenia od awarii auta – najważniejsze zasady

Ubezpieczenia różnią się od siebie w zależności od oferty firmy oraz wybranego wariantu. Mogą one obejmować różne elementy i podzespoły w samochodach, takie jak na przykład silnik, skrzynia biegów, obudowa, przekładnia hydrokinetyczna, itp. Bogatsze i droższe wersje takich ubezpieczeń obejmują wiele dodatkowych elementów, takich jak układ przenoszenia napędu, elementy elektroniki oraz elektryki samochodowej, itp.

Motogwarancja stanowi dodatkowe zabezpieczenie pojazdu na wypadek awarii powstałej w czasie jazdy lub podczas uruchamiania auta. Jej cena jest uzależniona od wielu czynników, takich jak czas trwania umowy, kwota ubezpieczenia oraz wybrany wariant usługi. Wycena zazwyczaj jest przeprowadzana indywidualnie z uwzględnieniem wielu istotnych czynników i wymagań klienta. Ubezpieczenia takie można wykupić w firmach leasingowych, bankach czy też salonach samochodowych. Dodatkowe świadczenie na wypadek awarii jest bardzo przydatne, szczególnie dla osób, które często korzystają ze swojego pojazdu.

W Internecie dostępnych jest wiele stron z ofertami i informacjami na temat takich ubezpieczeń. Przydatne informacje można znaleźć na przykład na stronie https://porownywarka-ubezpieczen.pl/czym-jest-i-jak-dziala-ubezpieczenie-od-awarii-samochodu/. Warto zapoznać się z nimi, aby wiedzieć jak korzystać z takiego ubezpieczenia.