Jesienią mężczyźni zmieniają szorty i lekkie spodnie lniane na bardziej ciepłe i chroniące przed chłodem.

Joggery są zwykle wykonane z bawełny o różnej grubości i mają elastyczne mankiety i pasek. Podczas gdy niektóre wersje tych spodni zwiększają nieco ich formalność, sylwetka jest nadal z natury swobodna i kojarząca się ze spodniami dresowymi.

Spodnie i kurtki na różne okazje do noszenia w chłodniejsze dni

Z dżinsami wiąże się szereg zasad dotyczących ich noszenia w zależności od okazji. Im lżejsze, jaśniejsze lub bardziej przecierane są dżinsy, tym bardziej nadają się do noszenia na co dzień. Ciemniejsze, surowe, nie postarzane wersje są uważane za bardziej formalne i można je nosić do koszulki polo, czy koszuli i marynarki. W chinosach jest też szereg formalności. Jeśli Twoje chinosy przypominają dżinsy z 5 kieszeniami, są bardziej swobodne. Jeśli są wzorowane na spodniach garniturowych, zarówno pod względem sylwetki, jak i dopasowania, są bardziej formalne. Najbardziej formalna opcja to oczywiście spodnie garniturowe. Zwykle wykonane z wełny, choć nie tylko, z bardziej eleganckimi detalami, takimi jak kieszenie w bocznych szwach, kieszenie tylne ze ściągaczem, zapięcie na zakładkę, guziki i mankiety.
Swetry męskie - repablo
Wszelkie kurtki, które są specjalnie wykonane do określonych czynności, jak bieganie czy jazda na nartach, lub są wykonane z materiału odpornego na wodę i warunki atmosferyczne, byłyby najbardziej swobodną opcją odzieży wierzchniej, a należą o nich wiatrówki, płaszcz przeciwdeszczowy, czy ciepła kurtka puchowa. Kurtki polowe, wojskowe i kurtki dżinsowe są z natury bardziej swobodne, chociaż istnieją sposoby na połączenie ich z bardziej formalnymi ubraniami, aby uzyskać doskonały wygląd. Pikowane kurtki, choć często wykonane z nylonu, mogą dobrze pasować do strojów od codziennego po biznesowy i zapewniać ciepło i ochronę przed warunkami atmosferycznymi, których możesz potrzebować. Płaszcze to najbardziej wszechstronna opcja dla eleganckiego lub biznesowego casualowego wyglądu. Są ciepłe, zwłaszcza podszyte warstwą izolacyjną, i łatwo je nosić z eleganckimi spodniami lub garniturem, ale tak samo dobrze pasują do dżinsów i koszuli flanelowej w kratę.

Ubrania dla mężczyzn na jesień można łatwo łączyć w zestawy

Naturalne materiały w ciemnych kolorach, jak skóra i wełna, pasują bardziej do formalnych okazji, podczas gdy materiały sztuczne i jaśniejsze kolory są bardziej swobodne i odpowiednie na co dzień. Jeśli masz na sobie zwykłą koszulę i spodnie, wszystkie pozostałe elementy stroju powinny być również swobodne. Jeśli musisz założyć garnitur i krawat, wszystkie pozostałe elementy stroju zachowaj formalnie. Porady, jak dobrze ubierać się w sezonie jesiennym znajdziesz w tym artykule https://www.slupca.pl/sponsorowane/jesien-w-modzie-meskiej/. Trudne może być wszystko, co znajduje się pośrodku, gdzie ubrania sięgają od bardziej eleganckiej strony codziennej po bardziej wyluzowaną stronę formalną, ale warto stale uczyć się zasad ubioru i wypracować obie własny styl łączenia ubrań, aby w każdych okolicznościach wyglądać dobrze.