Fizjoterapia nietrzymania moczu, problemów z wypadaniem macicy i osłabieniem dna miednicy jest bardzo skuteczna w wielu krajach europejskich, zwłaszcza w połączeniu z stymulacją elektryczną, i dlatego jest uznawana za dobrze ugruntowaną metodę terapeutyczną poprawiającą aktywność i siłę mięśni dna miednicy.

Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Kiedy warto zastosować fizjoterapię uroginekologiczną?

W obszarze dna miednicy mogą wystąpić różne zaburzenia czynnościowe, z wielu różnych przyczyn.

Poród, niektóre operacje brzucha, otyłość, brak ruchu, menopauza to czynniki predysponujące mięśnie miednicy do osłabienia. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za podtrzymywanie i ochronę narządów i wnętrzności jamy brzusznej i miednicy. Działają również podczas stosunku płciowego i przyczyniają się do podniecenia i orgazmu. Fizjoterapia uroginekologiczna odpowiada za leczenie zaburzeń dna miednicy spowodowanych osłabieniem mięśni tego obszaru ciała, czyli mięśni brzucha i lędźwi, przepony oraz dna miednicy.

Drażliwy pęcherz, nietrzymanie moczu, infekcja pęcherza, tymi problemami dotkniętych jest wiele kobiet. Objawy wpływają na jakość życia, czasem znacząco. Dlatego tak ważne jest rozwiązywanie problemów na wczesnym etapie. Wczesne wyjaśnienie przyczyn może często w znacznym stopniu przyczynić się do szybkiego wyzdrowienia. Dno miednicy to struktura tkanki łącznej, więzadeł i mięśni w jamie miednicy. Dzięki dnie miednicy narządy pozostają na swoim miejscu. Tkanka jest bardzo elastyczna, między innymi wspiera rosnącą wagę dziecka w czasie ciąży i rozszerza się przy porodzie.

Kliniki zajmujące się fizjoterapią uroginekologiczną przyjmują pacjentki w każdym wieku, może być do terapia, która przygotowuje organizm do zajścia w ciążę, dostępne są także ćwiczenia pomagające w regeneracji poporodowej. W wielu specjalistycznych klinikach dostępna jest obecnie fizjoterapia uroginekologiczna warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy kliniki, w których specjaliści mogą pomóc wielu kobietom z problemami tego rodzaju. Będzie to zwalczanie dolegliwości bólowych, pomoc w rozwiązywaniu problemów z nietrzymaniem moczu.