Obecnie żyjemy w pośpiechu, mamy na co dzień natłok obowiązków, dlatego coraz więcej osób nie radzi sobie ze stresem i ze swoimi emocjami.
W takim przypadku, kiedy nie możemy znaleźć wyjścia z sytuacji, rozwiązać swoich problemów i poczuć się lepiej, odpowiednim, rozwiązaniem może być dla nas wizyta u psychoterapeuty. Poufność jest podstawowym wymogiem psychoterapii, ponieważ w trakcie sesji terapeutycznych pacjenci dzielą się osobistymi odczuciami oraz myślami.
Dlaczego warto zdecydować się na psychoterapię
Psychoterapia jest również często stosowana w połączeniu z lekami w leczeniu schorzeń psychicznych. W niektórych okolicznościach leki mogą być wyraźnie przydatne, a w innych najlepszym rozwiązaniem może być sama psychoterapia. Dla wielu osób leczenie skojarzone i psychoterapię jest lepsze niż samodzielna terapia. Poprawa zdrowego stylu życia, taka jak dobre odżywianie, regularne ćwiczenia i odpowiedni sen, mogą być ważne we wspieraniu regeneracji i ogólnego dobrego samopoczucia.
Większość osób poddawanych psychoterapii odczuwa ulgę w objawach i lepiej radzi sobie w życiu. Wykazano, że psychoterapia poprawia emocje i zachowania oraz jest powiązana z pozytywnymi zmianami w życiu pacjenta. Psychoterapia służy również do poprawy samopoczucia osób z depresją, lękiem napadowym, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami odżywiania i innymi schorzeniami. Aby jak najlepiej wykorzystać psychoterapię, podejdź do terapii poważnie, bądź otwarty i szczery oraz postępuj zgodnie z ustalonym wspólnie z terapeutą planem leczenia.
W Warszawie możemy skorzystać z terapii w gabinecie, który znajdziemy na stronie https://gabinet-ego.pl. Psychiatrzy, psycholodzy i inni specjaliści od zdrowia psychicznego stosują kilka rodzajów terapii. Wybór rodzaju terapii zależy od konkretnej choroby i okoliczności pacjenta oraz jego preferencji. Terapeuci mogą łączyć elementy z różnych podejść, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby osoby poddawanej leczeniu terapeutycznemu. Sesje psychoterapii mogą odbywać się raz w tygodniu lub kilka razy, w zależności od stanu pacjenta i jego potrzeb.