Zima to czas, kiedy góry wyglądają najpiękniej: biały puch pokrywa lasy i pola, a krajobrazy stają się naprawdę bajkowe. Wymieniając kurorty, które warto odwiedzić w tym okresie, nie można pominąć Wisły. Jakimi aktywnościami można zająć się podczas zimowego pobytu w tej miejscowości?

Jakie sporty zimowe można uprawiać w Wiśle?

Wisła to przede wszystkim jeden z największych w naszym kraju ośrodków sportów zimowych. Znajdziemy tu m.in. kilkanaście stacji narciarskich, oferujących możliwość zjazdu trasami o różnym stopniu trudności i nachyleniu. Są one przy tym rozsiane po terenie całego miasta, nigdy więc nie będziemy mieli do nich zbyt daleko z miejsca, w którym się zatrzymamy. 

 

Wybierając obiekt noclegowy w pobliżu stoku, możemy skorzystać z dostępnego na stronie top 10 hoteli w Wiśle zestawienia, które grupuje polecane przez turystów placówki tego typu. Oczywiście narciarstwo i snowboard to nie jedyne sporty, jakie możemy uprawiać tu zimą – w Wiśle znajdziemy również ogólnodostępne lodowisko, miejsca, w których można jeździć na sankach oraz rozbudowaną sieć tras narciarstwa biegowego.

Sporty zimowe dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego

Pobyt w Wiśle może też być znakomitą okazją do spróbowania swych sił w jednej z mniej popularnych dyscyplin sportów zimowych. Turyści, którzy wybiorą się tu o tej porze roku, mogą na przykład:

  • przejechać się na Skki Trikke (to rodzaj pojazdu śnieżnego na trzech nartach);
  • spróbować swoich sił w narciarstwie skiturowym (zaleca się, by przygodę z nim zacząć pod okiem profesjonalnego instruktora);
  • wypróbować narty drewniane, produkowane przez lokalną firmę Forszty;
  • zjechać ze stoku na pontonie (oficjalna nazwa tego sportu to snowtubing).

Oczywiście należy pamiętać, że wiele z aktywności tego typu wymaga posiadania odpowiedniej kondycji.

Gdzie zatrzymać się podczas zimowego pobytu w Wiśle?

Wisła ma też niezwykle rozbudowaną ofertę noclegową, a wiele obiektów oferuje atrakcje, z których można skorzystać bez wychodzenia na zewnątrz. Przykładowo w hotelach, wymienionych na stronie https://www.hotel-wisla.pl/ranking, znajdziemy:

  • ośrodki SPA i wellnes;
  • kryte baseny;
  • sauny.

Prawie każdy z nich ma również własną restaurację – niesamowite doznania smakowe, których doświadczymy, mogą być interesującym uzupełnieniem wycieczki w góry.

Kulig czy skuter śnieżny – co wybrać?

Ciekawą formą spędzenia czasu może być również uczestnictwo w kuligu. Najczęściej turyści wybierają się na taką przejażdżkę wieczorem, przyświecając sobie pochodniami. Jej punktem końcowym jest zwykle tradycyjna biesiada w góralskim stylu, przy muzyce na żywo i lokalnych, beskidzkich specjałach. Jeżeli natomiast takie klimaty nie do końca nam odpowiadają, możemy w Wiśle wypożyczyć skutery śnieżne – jazda nimi dostarczy nam na pewno sporego zastrzyku adrenaliny.

Co warto zwiedzić podczas pobytu w Wiśle?

W Wiśle znajdziemy również miejsca, które warto zwiedzić, i to niezależnie od pory roku. Do najczęściej wymienianych należy niewątpliwie Zameczek Prezydenta RP (oczywiście wstęp do niego nie zawsze jest możliwy – niekiedy z obiektu korzysta głowa państwa). Warto zobaczyć również:

  • Muzeum Beskidzkie;
  • Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych;
  • Muzeum Realizmu Magicznego w Willi Ochorowiczówka.

Wizyta w Wiśle nie będzie też kompletna, jeżeli nie rzucimy okiem na kolekcję trofeów sportowych Adama Małysza oraz miejscową skocznię narciarską.