Drewniane klocki, puzzle i łamigłówki angażują dzieci i zachęcają je do wykorzystania umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów podczas budowania nowych konstrukcji i prób dopasowywania elementów do siebie.

Plastikowe zabawki z muzyką, światłami i poleceniami dźwiękowymi zapewniają znacznie bardziej pasywną zabawę.

Zabawkami wykonanymi z drewna można się bawić przez wiele lat

Wybierz drewniane zabawki dla chłopców w różnym wieku

Układanie klocków, dopasowywanie drewnianych puzzli i nawlekanie drewnianych koralików sprzyja rozwojowi zdolności motorycznych i wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową. Plastikowe zabawki często zawierają niebezpieczne chemikalia. Mimo że drewniane zabawki są o wiele bezpieczniejszą opcją, nadal chcesz mieć pewność, że nie zostały wykonane z drewna zawierającego formaldehyd ani żadnych toksycznych wykończeń czy farb i lakierów. Poszukaj w sklepach zabawek drewnianych z certyfikatem bezpieczeństwa i pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko będzie się bawiło prostą drewnianą zabawką, bez błyskających świateł i dźwięków. Drewniane zabawki mają za zadanie pobudzać wyobraźnię poprzez nieograniczoną zabawę. Dodatkowo niektóre drewniane zabawki są tak estetyczne, że mogą służyć jako ozdoba w twoim domu, przyjemnie na nie patrzeć, kiedy są poukładane na półkach. Wiele dzieci w wieku przedszkolnym zaczyna dodawać do swojej zabawy klockami różne rzeczy, takie jak figurki lub inne zabawki. W tym wieku ich wyobraźnia staje się naprawdę nieskończona, więc możesz kupić zestaw drewnianych klocków, które zapewnią im wszystkie odpowiednie narzędzia do tworzenia różnych budowli.

Ulubionym zestawem zabawek drewnianych dla dzieci byłby taki, który składałby się z różnych kształtów i rozmiarów, aby można je było wszechstronnie wykorzystać. Najlepsze zabawki dla chłopców to przykładowo taczki, samochodziki, zabawki do ciągnięcia i nauki chodzenia, zabawki do ogrodu, puzzle, zestawy narzędzi do majsterkowania, łamigłówki, układanki, klocki, kolejki drewniane.