Kiedy chcemy wymienić płytki w naszej łazience, zrobić remont, wówczas powinniśmy zastanowić się jakie modele płytek możemy wybrać.

Oczywiście mamy do wyboru bardzo wiele różnych rodzajów, kolorów, faktur jakie mogą posiadać płytki. Naturalnie oprócz samego wyglądu warto zwrócić także uwagę na różne parametry techniczne. Mogą być to parametry związane przykładowo z odpornością na nasiąkanie. W łazience czy też w kuchni warto wybierać płytki, które nie będą nasiąkały, często więc wybieramy płytki, które posiadają warstwę szkliwa jaka będzie dobrze zabezpieczała naszą płytkę.

Solidne płytki do łazienki

Jakie parametry określają jakość płytek?

Producenci płytek podłogowych określają gatunki, oczywiście warto wybrać klasę pierwszą gdzie są to płytki najlepszej jakości, dodatkowo możemy wybrać także modele rektyfikowane. Są to płytki, które przechodzą obróbkę mechaniczną, brzegi są docinane, dzięki czemu są to płytki jednakowej wielkości, są równe. W tym przypadku możemy więc zastosować cienką fugę, uzyskamy wówczas bardziej jednolitą powierzchnię. Płytki tego typu dobrze sprawdzają się na podłogach o dużej powierzchni, dzięki temu będziemy mogli uzyskać ciekawe efekty, oczywiście płytki rektyfikowane spotkamy także na ścianach, z pewnością mogą być podstawą do stworzenia nowoczesnej łazienki.

Płytki które układamy na podłodze powinny być odporne na działanie wody, dlatego często wykorzystywany jest gres szkliwiony, nie wymagają impregnacji tak jak inne rodzaje gresu, jest wytrzymały oraz odporny na chemikalia. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę także na śliskość płytek, norma antypoślizgowość, która określana jest od R9 do R13. Na podłodze często może znajdować się woda jak mydło, wówczas łatwo o wypadek. Oczywiście płytki nie powinny nasiąkać, jak wiadomo w łazience planuję cały czas wilgoć, dlatego wybieramy płytki o niskiej nasiąkliwości.

Jeżeli poszukujemy płytek z pewną strukturą, wzorem, wówczas warto zwrócić uwagę na płytki Harmony z firmy Paradyż, będą to płytki różnych strukturach, które z pewnością mogą zmienić wygląd łazienki, mogą być to przykładowo standardowe płytki o wielkości 30 x 60 cm. Płytki tego typu możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/HARMONY/6377, warto zwrócić uwagę na fakt, iż są to płytki pierwszego gatunku, które doskonale sprawdzą się w każdej łazience.