Znalazłeś samochód marzeń, ale nie wiesz czy możesz skorzystać z leasingu? Dodatkowo, auto jest używane? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze kwestie związane z tym tematem.
Leasing używanego samochodu jest możliwy. Warto jednak na początku zastanowić się jakie auta firmy leasingowe traktują jako używane. Samochód używany to taki, który został już raz zarejestrowany w Polsce lub poza jej granicami. Wyjątkiem będą pojazdy oferowane przez dealera, który sprzedaje pojazd. Istnieje też drugie odstępstwo wtedy, kiedy od dania rejestracji pojazdu do uruchomienia leasingu nie minął rok.
Jakie warunki musi spełnić auto używane?
Wiadomo już jakie auta są traktowane jako używane. W następnej kolejności warto uświadomić sobie, jakie warunki pojazd używany musi spełnić, aby firma leasingowa zgodziła się na zawarcie umowy. Po pierwsze – wiek samochodu, który wraz z okresem leasingu nie może przekroczyć 10 lat. Jeśli natomiast mowa o leasingu konsumenckim to ten okres wydłuża się o 5 lat. W pewnych przypadkach można starać się o wydłużenie tego czasu o 2 lata. W takim przypadku może o tym zadecydować np. marka samochodu. Im bardziej „trwała” tym korzystniejsza oferta. Następnym elementem jest przebieg samochodu – oczywiście powinien być jak najmniejszy. Dodatkowo, kluczowa będzie również wpłata wstępna klienta. Jeśli jesteś w stanie zapłacić więcej – okres umowy leasingowej może się wydłużyć. No i na sam koniec, należy zaznaczyć, że im krótszy wybierzemy okres leasingu – tym dostaniemy korzystniejszą ofertę.
Używane auto w leasing i koszty
Koszty za leasing używanego samochodu są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od kondycji wybranego pojazdu. Natomiast, maksymalna wpłata wstępna nie może przekraczać 45% wartości pojazdu. Minimalna opłata jest już na poziomie 1%! A raty leasingowe? Jest kilka możliwości, aby to sprawdzić. Najprościej skorzystać z kalkulatora zamieszczonego na stronie CLS.pl, gdzie można w łatwy sposób obliczyć ratę leasingową. Wystarczy wpisać koszt pojazdu, a następnie zaznaczyć, ile miesięcy chcemy spłacać raty, wysokość wpłaty własnej oraz wykup – wszystko w procentach. Po kliknięciu w „pokaż wynik” bardzo szybko pojawi się okienko ze wszystkimi najważniejszymi informacjami odnośnie do kwot, które przyjdzie nam płacić po podjęciu umowy z firmą leasingową.