Pożyczki krótkoterminowe to jeden z najbardziej drażliwych tematów, na jakie możemy się natknąć rozmawiając z rodziną i bliskimi o finansach. Osoby, które z tego typu usług korzystają, podobnie jak sami usługodawcy, nierzadko są stygmatyzowane. Tego typu niesłuszne zachowanie wynika najczęściej z zasłyszanych w mediach informacjach o kosmicznie wysokim RRSO, ściganiu przez windykatorów i związanych z tego typu usługami konsekwencjami.
W roku 2019 sytuacja pożyczek krótkoterminowych wygląda zgoła inaczej od tego, co prezentowane jest w popularnych mediach. Dowiedz się, gdzie najlepiej wziąć krótkoterminową pożyczkę i ile będzie to faktycznie kosztowało.
Pożyczki krótkoterminowe z niskim RRSO – Czy to możliwe?
Wielu osobom wydaje się, że wzięcie chwilówki jest równoznaczne z nieuniknionymi kłopotami, wizytami windykatorów i problemami z terminową spłatą. Jak się jednak okazuje, osoby które korzystają z tego typu usług raczej robią to kierując się zdrowym rozsądkiem pożyczając tyle, ile rzeczywiście są w stanie spłacić. Branża chwilówek owiana jest wieloma mitami, co działa zarówno na niekorzyść pożyczających, jak i usługodawców.
Pożyczenie pieniędzy od instytucji pozabankowej nawet na dłuższy okres 12 – 24 miesięcy wcale nie musi wiązać się z nieuchronnymi problemami. Wiele firm pożyczkowych w swojej ofercie posiada atrakcyjny program, który daje nam szansę na jednorazowe skorzystanie z usługi bez dodatkowych prowizji.
Przykładowo popularna na całym świecie Wonga oferuje pożyczkę krótkoterminową z RRSO na poziomie 21,13%, przy czym RRSO jest niższe, im dłuższy termin spłaty wybierzemy. Jeśli z jakiegoś powodu zabraknie nam środków na spłatę, w każdej chwili bezpłatnie możemy bezpłatnie zawiesić pożyczkę i wykonać nadpłatę w kolejnym miesiącu.
Pożyczki krótkoterminowe na okres 30 – 60 dni
Jeśli chodzi o pożyczki krótkoterminowe nieratalne, czyli takie które spłacimy jednorazowo to obecnie pomocą służy blisko kilkanaście firm pożyczkowych. Istnieją pewne kryteria decydujące o tym, z jakiej oferty powinniśmy skorzystać. Czym więc kierować wybierając pożyczkę na okres 30 – 60 dni? Oto lista kilku przydatnych porad:
- korzystaj z ofert, które pozwolą ci wziąć pożyczkę bez opłat – wykorzystuj promocje dla nowych klientów 0% RRSO,
- jeśli nie masz stałego zatrudnienia to unikaj pożyczkodawców wymagających umowy o pracę i zaświadczenia o dochodach,
- wybieraj firmy udzielające pożyczek na jak najdłuższy okres z opcją refinansowania,
- zwróć uwagę na opłaty dodatkowe i odsetki przy problemach z terminową spłatą,
- weź pod uwagę minimalną i maksymalną dostępną kwotę pożyczki,
- jeśli nie masz 20/21 lat wyklucz oferty, które mają takie wymagania,
- pamiętaj, że nie każdy pożyczkodawca wypłaca pieniądze od razu (24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu).
Do kogo udać się po pożyczkę krótkoterminową?
Spośród kilkudziesięciu firm oferujących pożyczki krótkoterminowe wytypować można kilka, które mają bardzo korzystną ofertę powitalną, atrakcyjne warunki spłaty i dodatkowe rabaty dla lojalnych klientów. Istnieją takie podmioty, które nie darzą swoich klientów zaufaniem nie chcąc jednocześnie udzielić pożyczki chociażby na minimalną kwotę bez wnikania w rejestry i weryfikowanie miejsca zatrudnienia. Którą firmę wybrać?
Jednym z najpopularniejszych usługodawców jest „Szybka Gotówka”. Oferta początkowo wydaje się atrakcyjna, ale tuż po złożeniu wniosku otrzymujemy powiadomienie o tym, że pierwsza pożyczka bez prowizji dostępna jest wyłącznie na okres 14 dni. Choć pożyczkodawca posiada opcję refinansowania – za tą nawet przy darmowej pożyczce będziemy musieli zapłacić. Oferta staje się jednak ciekawsza dla stałych klientów, bowiem co piąta pożyczka udzielana jest za darmo.
Do firm, które udzielają pożyczek bez większych formalności można zaliczyć Finbo i Kuki. Obie firmy za wymóg stawiają ukończony 18. rok życia, spłatę maksymalnie w ciągu 30 dni i kwotę maksymalną 5000 zł. Główna różnica jest w kosztach: RRSO przy kwocie 1000 zł w Finbo wynosi 1410,33%, natomiast w Kuki 916,77%. Przedłużenie terminu spłaty dostępne jest u obydwóch podmiotów. Spłatę za opłatą możemy opóźnić o dodatkowe 60 dni – w Finbo za około 30% pożyczonej kwoty, natomiast w Kuki za jedyne 10%.
Darmowe pożyczki krótkoterminowe znajdziesz na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/darmowe-pozyczki – sprawdź więcej informacji.