W naszej łazience bardzo dużą rolę odgrywa oczywiście kolorystyka płytek, jeżeli chcemy aby była ona jasna, możemy wybrać białe płytki.

Pamiętajmy jednak, że powinny one w jakiś sposób być skontrastowane innymi rodzajami płytek czy też nawet małych wstawek, które będą posiadały inny kolor. Bardzo dobrym pomysłem w tym przypadku są przykładowo płytki czarne, na podłodze bardzo dobrze sprawdzi się swojego rodzaju szachownica biało-czarna. Oczywiście jeżeli bierzemy pod uwagę kolor, powinniśmy zastanowić się, jak wpłynie on na ostateczny odbiór naszej łazienki, pamiętajmy bowiem, że kolorystyka ma także wpływ na efekt wizualny, który będzie dość istotny. W tym przypadku w małej łazience powinniśmy raczej unikać ciemnych kolorów, które będą dodatkowo sprawiały, iż będzie ona wyglądała na małą. Podobnie jeżeli zastosujemy dość duże płytki w małej łazience, sprawimy że wizualnie będzie ona odbierana jako nieatrakcyjna i ciasna. Oczywiście duże płytki warto zastosować w przypadku łazienek o dużej powierzchni, przykładowo większej niż 10 m, wówczas bardzo dobrze będą one odgrywały swoją rolę w całej aranżacji. A w tym przypadku warto zastanowić się nad dużymi płytkami podłogowymi na bazie kwadratu, mogą one mieć dość dużą wielkość, przykładowo 80 na 80 cm. Obecnie coraz częściej wybieramy płytki do łazienki, które mają imitować styl kamienia, marmuru czy granitu. Oczywiście są to odpowiednie płytki, które posiadają właściwą fakturę oraz kolorystykę typową dla danego rodzaju kamieni.

Wyjątkowe aranżacje w naszej łazience

Oczywiście należy pamiętać, iż mogą być to różne odcienie, przykładowo niebieski, czerwony czy też zielony, co z pewnością sprawi iż nasza łazienka będzie odbierana jako bardzo elegancka.

Oczywiście możemy dobrać kolory jasne, może być to przykładowo kremowy marmur z odpowiednią fakturę, która będzie okładała się w całość po ułożeniu wszystkich płytek. Dotyczy to oczywiście nie tylko samej podłogi, ale również płytki ścienne będą bardzo dobrze wyglądały w stylu kamienia. Oczywiście możemy dobrać również wersje ciemniejsze, przykładowo ciemnoniebieskie, które bardzo dobrze wyglądają w dużym pomieszczeniu, gdzie możemy liczyć na dobre oświetlenie. Może być to płytka opoczno color crush, która charakteryzuje się intensywnym kolorem niebieskim, dodatkowo jest poprzecinana charakterystycznymi dla marmuru kolorami, tworzącymi wyjątkowy wzór. W tym przypadku znajdziemy także odcienie zieleni, czy też białe czy kremowe żyły, które sprawiają, iż łazienka wygląda jakby była wykonana z marmuru.