Pierwszy rok dziecka mija rodzicom w mgnieniu oka, i staje się małym chodzącym, mówiącym człowiekiem pozornie z dnia na dzień.

Poszukiwanie idealnego prezentu dla małego dziecka może wydawać się nieco przytłaczające. W sprzedaży znajdziemy wiele upominków dla małych dzieci, możemy wybrać maskotki, miękkie kocyki, zabawki sensoryczne, książeczki czy układanki. Możemy również się zdecydować na zakup uroczych ubranek czy zabawki do jeżdżenia. A może podążasz ścieżką humoru z zabawnym kombinezonem? Wiele osób zdecyduje się również podarować praktyczne przedmioty nowym rodzicom, taki jak akcesoria dla dzieci, z których będą korzystać. Pomiędzy zmianą pieluch a karmieniem przez całą dobę łatwo zapomnieć o utrwaleniu szczególnych wspomnień z pierwszego roku życia dziecka. Możemy sprezentować rodzicom zestaw do wykonania odcisków rączek i stóp malucha, które można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. W ten prosty sposób pomożemy nowym rodzicom w jak najlepszym upamiętnieniu ulotnych chwil w rozwoju dziecka. Do przechowywania pamiątek z pierwszego roku życia dziecka można użyć spersonalizowanego pudełka z imieniem dziecka. Prezenty które uszczęśliwią malucha

Od pierwszego dnia po narodzinach nowi rodzice mają wiele skarbów do przechowywania, jak bransoletki szpitalne, pierwsze skarpetki, kosmyki włosów dziecka, pierwsze buty i rysunki dziecka lub wiadomości od starszego rodzeństwa.
Wiele zabawek sensorycznych ma szeleszczące, szorstkie i miękkie elementy, które dziecko może dotykać, ściskać, poczuć i usłyszeć.

Dodatkowo, jaskrawo kontrastujące wzory i żywe kolory oczy dają dziecku wiele zabawy i powodów do radości, gdy zabawka wydaje śmieszne dźwięki. Maty edukacyjne nie są przeznaczone tylko dla niemowląt, ale z powodzeniem mogą się bawić na nich również starsze dzieci i nadają się na prezenty roczne dziecko. A jeśli mają podświetlane przyciski lub wyjmowane elementy, zapewniają godziny wspaniałej zabawy, dodatkowo dziecko nie siedzi bezpośrednio na podłodze. Dla małych dzieci są również wskazane książeczki i zabawki sensoryczne z różnymi teksturami. Zapewnia to wczesny rozwój umiejętności motorycznych i świetnie nadają się do interakcji z rodzicami.