Podejmowanie świadomych wyborów jest niezbędne w każdym procesie decyzyjnym. W tym przypadku samoświadomość i umiejętność rozpoznawania własnych potrzeb okazują się bardzo pomocne.

Wszelkie decyzje powinny jednak opierać się na wiedzy na dany temat. Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia LED, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że szeroka gama źródeł LED, podobnie jak szeroki zakres potrzeb konsumentów, nie ma jednej uniwersalnej instrukcji dotyczącej procesu wyboru oświetlenia. Jednym z najważniejszych parametrów charakteryzujących źródło światła LED jest kolor światła wyrażony w kelwinach. Istnieją trzy stopnie temperatur barwowych: ciepły, neutralny i zimny biały. To rozróżnienie jest ważne przy dostosowywaniu oświetlenia do naszych potrzeb, ponieważ każdy z tych kolorów jest wykorzystywany do różnych celów. Możesz rozważać zakup oświetlenia do domu, pracy lub zastosowań przemysłowych. Dlatego odpowiednie rozróżnienie kolorów przybliża nas do właściwego wyboru i satysfakcji z użytego produktu. Ciepła biel jest najbardziej podobna do światła tradycyjnych żarówek, używanych wcześniej w każdym domu. Ten kolor ma lekko ciepłe żółte światło, jest idealny do użytku domowego.

To światło ma kojący wpływ na nasz nastrój, pozwala się zrelaksować i uspokoić po dniu pracy. To dobre rozwiązanie dla osób przyzwyczajonych do klasycznych żarówek, które często niechętnie wymieniają oświetlenie na bardziej wydajne diody LED. Z kolei neutralna biel jest najlepszą opcją do stosowania w budynkach użyteczności publicznej i biurach. Im więcej niebieskiego światła odbiera nasza siatkówka, tym mniejsza jest produkcja melatoniny. Oznacza to, że nie czujemy się śpiący i jesteśmy lepiej przygotowani do pracy. Możesz również zdecydować się na moduły ledowe GOQ. Zimna biel idealnie nadaje się jako oświetlenie przemysłowe, oświetlenie magazynów i hal produkcyjnych. Kolor ten charakteryzuje się, w porównaniu do dwóch pozostałych, największą liczbą lumenów, jednak ma lekko niebieski odcień i dlatego jest znacznie rzadziej stosowany w gospodarstwie domowym. Jednak barwa światła nie jest jedynym parametrem określającym oświetlenie LED, powinieneś poznać inne parametry, aby decyzje w pełni odzwierciedlały Twoje potrzeby.