Podkładki papowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, możemy stosować jej nie tylko do papy jak mogłaby to wskazywać nazwa ale także do różnych mocowań płyt z wełny mineralnej, elementów gumowych czy też blachy.

W tym przypadku podkładki mają za zadanie odseparowanie na gwoździa od powierzchni materiału, dzięki temu materiał nie zostanie poluzowany, całość będzie trzymała się bardzo solidnie. Oczywiście należy zwrócić uwagę iż możemy wybrać różne średnicę, wybrać je odpowiednio do mocowanego materiału.

Do czego można wykorzystać podkładki papowe?

Ocynkowane podkładki papowe do zastosowań uniwersalnych

Oczywiście warto wybierać podkładki papowe które posiadają ocynk, dzięki temu będą one charakteryzowały się dużą wytrzymałością, dodatkowo możemy także nie wybierać ocynkowane gwoździe papowe, cały ten zestaw będzie stanowił solidne utrzymanie różnego rodzaju materiałów. Oczywiście Pozwoli to na zachowanie wytrzymałości na różne warunki atmosferyczne, wodę przy też wilgoć, Warto zwrócić uwagę iż zastosowanie zwykłych podkładek stalowych mogłoby spowodować ich rdzewienie. Często możemy spotkać opakowania zbiorcze, często podkładki tego rodzaju Będą sprzedawane na kilogramy, może być to przykładowa paczka 10 kg, która z pewnością wystarczy nam na dużą powierzchnię.

 Warto także zwrócić uwagę iż gwoździe bez podkładek mogłyby powodować iż papa będzie przebija No na wylot, wówczas nie trzymała by się danego miejsca dlatego też zastosowanie podkładki będzie niezbędne. Możemy wykorzystywać je w przypadku prac stolarskich, dekarskich czy też nawet tapicerskich, często podkładki charakteryzują się charakterystycznym wgłębieniem dzięki czemu gwóźdź będzie pozostawał w swoim miejscu Oczywiście możemy zakupić różnego rodzaju podkładki w tym przypadku ich wysokość może sięgać 1 mm też możemy zastosować cieńsze w tym modele.

Oczywiście podkładki papowe mogą posiadać różną średnicę, w zależności od materiału który będziemy chcieli zamontować, utrzymać ja w danej pozycji możemy wybrać podkładki O większej średnicy, dzięki czemu powierzchnia trzymania, docisku będzie większa.