System treningu całego ciała EMS jest bardzo wydajny, umożliwiając użytkownikom osiągnięcie celów fitness w bezpieczny i szybki sposób.

Technologia EMS zapewnia równowartość godziny treningu w 20 minut. Podczas sesji treningowej urządzenie działa na wiele różnych mięśni, napinając je łącznie 36 000 razy, już samo to mówi, jak intensywny jest to trening. Chociaż do uzyskania wyników potrzeba średnio czterech sesji, trening EMS jest znacznie skuteczniejszy niż tradycyjny trening, przykładowo na siłowni.

Dlaczego warto korzystać z treningu EMS?

Na czym polega trening EMS?

Program treningowy EMS ma na celu zwiększenie intensywności tradycyjnych treningów i jest dostosowany do potrzeb każdego klienta. Elektrody w całym kombinezonie celują jednocześnie w główne grupy mięśni, w tym mięśnie piersiowe, mięśnie pleców, mięśnie bicepsa i tricepsa, dolną część pleców, mięśnie brzucha, mięśnie pośladkowe i czworogłowe uda, ścięgna podkolanowe i mięśnie łydek. Kombinezon stymuluje całe ciało, sprawiając, że mięśnie wielokrotnie kurczą się i rozluźniają podczas całego treningu. Taka stymulacja mięśni w połączeniu z aktywnymi ćwiczeniami sprawia, że trening jest tak intensywny, jak to tylko możliwe, a wyniki optymalne.

Każda sesja trwa około 20 minut i jest prowadzona przez trenera, który kontroluje i dostosowuje natężenie prądu elektrycznego. Podczas noszenia kombinezonu do EMS użytkownik wykonuje określone przez trenera zestawy ćwiczeń, w tym pompki, wypady, przysiady. Trenerzy mogą dodawać więcej elektrod w zależności od potrzeb użytkownika, a także zwiększać siłę prądu elektrycznego, aby mięśnie mogły pracować do maksimum swoich możliwości.

Ponieważ trening EMS jest tak intensywny, zalecana częstotliwość to tylko dwie 20-minutowe sesje w tygodniu. Zaawansowani sportowcy mogą wytrzymać trzy treningi w tygodniu. Więcej szczegółów na temat treningów EMS można znaleźć na stronie smartgym.com.pl/ems/. Nawet przy niezbędnym 48-godzinnym okresie odpoczynku między sesjami EMS, schemat można łatwo dopasować do harmonogramów większości użytkowników, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnym okresem treningowym trwającym 90 minut dziennie.