Znalezienie idealnego kremu nawilżającego wymaga czasu.

Trzeba wybrać taki produkt, który nawilża wystarczająco dobrze, ale nie powoduje błyszczenia i nie powoduje produkcji nadmiaru sebum. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz cerę tłustą lub trądzikową. Możesz spróbować dermokosmetyków, które sprawią, że twoja skóra zawsze będzie wyglądać zdrowo i pięknie. Znajdziemy linie dermokosmetyków opracowanych z myślą o potrzebach różnych typów cery, jak mieszana i tłusta, trądzikowa, atopowa, odwodniona, wrażliwa, z przebarwieniami, dojrzała lub po zabiegach medycyny estetycznej.

Codzienne nawilżanie jest podstawą pielęgnacji cery

Dlaczego warto stosować kosmetyki nawilżające każdego dnia

Produkty nawilżające działają jak tymczasowa bariera lub okluzja. Pomagają chronić twoją skórę przed środowiskiem i niekorzystnymi czynnikami. Używanie kremu nawilżającego każdego dnia zapobiegnie ucieczce wody i olejków ze skóry. Zapobiega również wysuszaniu i podrażnieniom skóry przez szkodliwe elementy, takie jak zanieczyszczenia, zmiany wilgotności, środki czyszczące i promienie UV. Wiele kosmetyków nawilżających zawiera kombinację substancji nawilżających, zmiękczających i innych składników pielęgnacyjnych.

Kiedy bariera skóry zostaje naruszona przez uraz lub chorobę taką jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub odwodnienie, systemy naprawy skóry osłabia się. W połączeniu ze słabym nawilżeniem powoduje to, że skóra staje się szorstka, łuszcząca się, matowa i traci elastyczność. Rezultatem są bolesne pęknięcia, pieczenie i swędzenie. Również z wiekiem skóra traci wilgoć i szybciej się starzeje. Odpowiednio dobrane dermokosmetyki nawilżające radykalnie ograniczają ten proces. Sprawiają, że skóra staje się gładsza, a drobne zmarszczki mniej widoczne.

W dermokosmetykach nawilżających szukaj takich składników, jak gliceryna, kwas hialuronowy, aloes, lanolina, alantoina, organiczny olej konopny, wyciąg z korzenia lukrecji, mocznik, witaminy A, C i E, ceramidy. Znajdziesz je na stronie https://novaclear.eu/twarz/nawilzanie/. Środki okluzyjne zwiększają poziom nawilżenia, zapewniając fizyczną barierę przed utratą wody ze skóry. Są dość ciężkie i zwykle polecane są bardziej do ciała, a mniej do twarzy.