Napoje energetyczne to bardzo popularny sposób na uzyskanie energii w szybkiej i wygodnej formie. Ideą tych napojów jest zaoferowanie konsumentowi dużej ilości kofeiny, czasem z dodatkiem takich witamin.

Wiele osób pije je regularnie, inni natomiast piją tylko aby chwilowo się wzmocnić. Mogą one zawierać kofeinę, dzięki czemu dodają nam energii, i zwalczają senność. Chociaż duża liczba osób zaczęła pić napoje energetyczne, nie zawsze są one najbezpieczniejszym wyborem i należy zawsze z nimi obchodzić się ostrożnie. Chociaż są wygodnym sposobem na szybką energię i mogą świetnie smakować, niektóre napoje energetyczne zawierają szczególnie duże ilości kofeiny i cukru. Dlatego zwłaszcza osoby, które piją kawę muszą uważać z ilością. Mogą być bardzo dobrym pomysłem dla osób, które muszą skupić się intelektualnie, zatem studenci przygotowujący się do sesji z pewnością chętnie skorzystają z tego rodzaju napojów. Mogą szybko dodać niezbędnej do nauki energii, często zawierają także cukier. Wiele z tych napojów bardzo dobrze smakuje w drinkach. Dlatego wiele z nich jest często dodawanych do różnego rodzaju alkoholi. Napoje energetyczne to napoje bezalkoholowe, które zawierają witaminy, kofeinę i taurynę. Cukier dostarcza nam niezbędnej energii.

Napoje energetyczne zostały wprowadzone w Japonii w latach 60tych XX wieku i stały się popularne w Europie pod koniec lat 80tych XX wieku, a następnie rozprzestrzeniły się na resztę świata w latach 90.

Obecnie na stale zagościły w naszych sklepach. Jednym z ciekawszych napojów jest mr dark cola, chętnie pity z drinkami. Cieszy się popularnością ze względu na bardzo dobry smak, i możliwość picia z alkoholem. Wśród jego składników znajdziemy karmel, czarny bez oraz oczywiście kolę. Doskonale nadaje się dla osób, które mają problem z koncentracją, napój dostarcza nam ważnych składników, które pomagają zwiększyć nasze skupienie. Daje także odpowiednią dawkę minerałów, przeciwutleniaczy i niezbędnych witamin. Takie połączenie składników da nam z pewnością solidną dawkę energii, która pomoże nam przy różnych wymagających zadaniach.