Bromelia to prawdziwy podróżnik. Jego przodkowie dorastali i kwitli wysoko w surowych górach Cordillera de Los Andes oraz w głębinach tropikalnej dżungli Urugwaju. Dziś nominalna trylogia znajduje się swobodnie w całej Ameryce Środkowej i Południowej, a jedna jest piękniejsza od drugiej.

W sumie mają ponad 2800 odmian. W XVIII wieku belgijscy kupcy, którzy przybyli do tych krajów, odkryli piękno bromeliad i zabrali ze sobą kilka roślin do Europy. W ten sposób położyli podwaliny pod niesamowicie duży asortyment bromeliad, z których dziś możesz wybrać kwiaty na dzień matki.

Starożytna roślina

Rodzina Bromeliadów pochodzi prawdopodobnie z Cheli, około 65 milionów lat temu. Próbki roślin kopalnych pochodzą z 30 milionów lat, więc z pewnością można je włączyć do „rdzennej populacji” Ziemi. Inkowie, Aztekowie i Majowie używali prawie każdej części Nomah do jedzenia, tkania, amuletów i ceremonii. Zabawne jest to, że trylogia Nomel, która jest obecnie sprzedawana w kwiaciarniach i centrach ogrodniczych, praktycznie nie różni się od starożytnej trylogii Nomel. Kiedy kupujesz Nomię, masz w domu kawałek historii naturalnej, ale w nowoczesnym stylu.

 Kultywować

Bromelia nadal inspiruje ogrodników i ogrodników do tworzenia jeszcze piękniejszych okazów. Bardzo ważne jest, aby uprawa nomy nie szkodziła środowisku. Ponieważ producenci dokładnie oczyszczają i ponownie wykorzystują wodę oraz używają wyłącznie ekologicznych nawozów i środków ochrony roślin. Najnowszy system komputerowy skutecznie kontroluje zapewnienie i utrzymanie idealnego klimatu dla roślin o odpowiedniej temperaturze, wilgotności, oświetleniu i podlewaniu.

Dostępność w sprzedaży

Bromelia lima mix występuje w tak ogromnej liczbie odmian i kolorów, że zawsze jest dostępna do sprzedaży w najbliższym centrum ogrodniczym lub kwiaciarni. Ponadto zestaw Nomów może być zmieniany co tydzień. Jeśli często odwiedzasz centrum ogrodnicze lub floritsa, za każdym razem odkryjesz nowe odmiany i kolory. I co jest szczególnie miłego w Nomii: zawsze jest w sprzedaży. Lub „przez cały rok”, jak nazywają to profesjonaliści. Co to dla ciebie znaczy? Oznacza to, że każdy sezon to sezon koczowników!